Öt sportág hat mérkőzésén érintettek a hétvégén Székesfehérvár profi csapatai

Nem panaszkodhatnak a sport barátai, ezen hétvégén öt sportág hat eseménye kéri a figyelmüket, és e hat sportból négyet élőben is láthatnak Székesfehérváron. A röplabda hívei különösen örülhetnek, mert vasárnap a VOK-ban akár két meccset is megnézhetnek!
2023.01.13. 15:06 |

Az Erste Liga utolsó helyén álló Fehérvár Hockey Akadémia legényeire újabb nehéz 3x20 perc vár. Pénteken a harmadik helyezett DVTK Jegesmedvék társulatát fogadják 18.30 órakor a Raktár utcában. Voltak jó mérkőzései az akadémistáknak, de ebben a szezonban még nem találták meg az igazi önmagukat.

A MOL Fehérvár FC labdarúgócsapata szombaton 14 órakor lép pályára. Igaz, nem bajnoki, hanem felkészülési mérkőzésen, és nem itthon, hanem Umagban, az edzőtábor részeként. Az újabb csatát a NK Osikek ellen játssza a Vidi. Jó hír, hogy a klub és a dán Odense megállapodása alapján az eddigi kölcsönjátékot követően január 15-től Kasper Larsen játékjoga véglegesen a MOL Fehérvár FC együtteséhez kerül!

Az Arconic-Alba Fehérvár kosárlabdázói szombaton 17 órakor régi riválisukat, a Zalakerámia ZTE KK együttesét látják vendégül.

Rangadó lesz ez a javából, hiszen az Alba jelenleg a 3., a ZTE pedig a 4., a fehérváriaknak eggyel kevesebb vereségük van, mint a zalaiaknak. Fehérvári győzelem esetén elléphetnek riválisuktól Somogyiék.

A női kézilabda NB I-ben az Alba Fehérvár KC a NEKA otthonába utazik. A házigazda, a Nemzeti Kézilabda Akadémia lányai a 13. helyen tanyáznak, a fehérváriak a nyolcadikról várják a találkozót. Esélyük van nyerni, és ha odafigyelnek, nem érheti őket olyan kellemetlen meglepetés, mint néhány napja Szombathelyen, a kupamérkőzésen...

Vasárnap két röplabda találkozót is láthatnak a nézők. Délután 3 órakor a MÁV Előre SC-ST Solar hölgyei a Szent Benedek KA ellen igyekeznek megszerezni a győzelmet, míg a MÁV Előre SC-Foxconn legénysége este 6 órakor a MAFC-BME ellen akarja megtenni ugyanezt. Mindkét csata a VOK-ban lesz, mindkét találkozó nagyon nehéz perceket ígér a vendéglátóknak. Tegyék hát kellemessé a most roppant keménynek ígérkező meccseket!