Sporthétvége: kosárlabda, két jégkorong, egy röplabda meccs lesz itthon

A hétvégén négy sportágban (labdarúgás, kosárlabda, jégkorong, röplabda), öt mérkőzésen lépnek pályára a megyeszékheéy együttesei. A szurkolóknak jó  napjai lehetnek, hiszen három sportágban négy mérkőzés vár rájuk péntektő vasárnapig.
2021.12.09. 13:35 |

Nehéz csaták előtt állnak csapataink, de: gyerünk, győzni!

A MOL Fehérvár FC labdarúgói szombaton este 19.30 órakor idegenben lépnek a pályára, mégpedig a fővárosban, a Hungária körúton, az MTK Budapest ellen. A két csapat egymás elleni mérlege teljesen kiegyenlített, a Magyar Kupa, Ligakupa és barátságos mérkőzésünket tekintve: 127 találkozón mindkét csapat 52-52 alkalommal győzött, 23 alkalommal pedig döntetlen született. Az összesített gólkülönbség 199-182 a fehérváriak javára. Csak az NB I-es mérkőzéseket nézve is szoros az örökmérleg állása, 103 bajnokin 42-szer nyert a Vidi, 21-szer játszott a két társaság döntetlent, 40-szer pedig a fővárosi kék-fehérek hagyták el győztesen a pályát. Az idei bajnokságban a MOL Fehérvár FC áll jobban, jelenleg a negyedik 23 ponttal, míg az MTK a 9. helyen található 15 ponttal. A bajnokság kiegyensúlyozottágát mutatja, hogy az utolsó Gyirmótnak 12 pontja van, tehát egyetlen vereséggel a mostani házigazdák az utolsó helyre is visszaeshetnek. Sőt, ha a legutóbbi hétvégén nem győzik le az Újpestet 2-1-re, már most kieső helyen állnának. Nem kell számolgatni, győzni kell Budapesten, hogy a Fehérváriak még jobban tapadjanak az élmezőnyhöz!

Újra lesz kosárlabda bajnoki mérkőzés az Alba Regia Sportcentrumban: szombaton 17 órakor az Alba Fehérvár legénysége a Zalaegerszeg gárdáját fogadja. A fehérváriak a 11., a ZTE a 13. helyen található, tehát mindkét legénység a dicső múltjához méltatlan helyen áll. Vojvoda Dávid a héten közölt interjúban elmondta, nincs mese, nyerniük kell. Bár két légiósukat – Mulalic, Steele - a héten elbocsájtották, de itt a lehetőség a magyaroknak, a fiataloknak megmutatni, hogy számolni kel velük, és képesek a sikerre!

A Hydro Fehérvár AV19 jégkorongozóira két mérkőzés vár a hétvégén, mindkettő hazai pályán, a Raktár utcában. Mindkettő piszok nehéz lesz, mert pénteken 19.15-kor a pillanatnyilag 10. Graz, vasárnap 17.30-tól a listavezető HK Olimpija lesz a vendége Erdélyéknek. Akik remekül szerepelnek, a harmadik pozíció az övéké 43 ponttal, de a mezőny nagyon összetömörült, hiszen a 8. Klagenfurtnak 39 van. Hisszük, a fehérváriak rossz sorozata a múlté, újabb győztes szériát kezdenek, nyerjék meg a két hazai csatát, és akkor lépéselőnybe is juthatnak a többiekkel szemben!

A FINO Kaposvárt fogadja a MÁV Előre SC-Foxconn a férfi röplabda Magyar Kupa negyeddöntőjében, vasárnap. A párharc első felvonását a székesfehérvári Videoton Oktatási Központban rendezik. A Szolnoki RK oda-vissza legyőzésével jutott a legjobb nyolc közé a MÁV Előre, a negyeddöntőben az Extraligában jelenleg második helyen álló FINO Kaposvár lesz Dávid Zoltán csapatának az ellenfele. A somogyiak a MEAFC-Miskolcot búcsúztatták a nyolcaddöntőben, a mieinkhez hasonlóan szettveszteség nélküli kettős sikerrel. Nehéz feladat vár a fehérváriakra, jöhet a bravúr!