Fontos bajnoki mérkőzések előtt Székesfehérvár élcsapatai

A hajrájához éreztek a különböző sportágak nemzeti bajnokságai. Székesfehérvár élcsapatai közül a labdarúgók, kosár- és kézilabdázók lépnek pályára, illetve hétfőn új sorozatot kezdenek a férfi röplabdázók.
2023.03.30. 07:49 |

A MOL Fehérvár FC labdarúgói vasárnap 16.30 órakor az Üllői úti stadionban a Ferencvárosi TC vendégeként lépnek pályára.

A MOL Fehérvár FC labdarúgói a válogatott szünet miatt alaposabban fel tudtak készülni a vasárnap rájuk váró roppant nehéz csatára. Ugyanis a hét utolsó napján, 16.30 órakor az Üllői úti stadionban a Ferencvárosi TC vendégeként lépnek pályára. A Fradi toronymagasan vezeti a honi tabellát 50 ponttal, a Fehérvár FC pedig a kilencedik, huszonhéttel. A papírforma egyértelmű, de a valóság majd az Üllői úti pályán derül ki.

Az eddigi 109 egymás elleni bajnokiból az FTC 52-t nyert meg, 30 döntetlen mellett 27-szer a Vidi hagyta el győztesen a pályát. A gólkülönbség 175-115 a fővárosi csapat javára. A Fehérvár pályaválasztása mellett 15-ször, idegenben 12-szer sikerült bajnoki meccsen legyőzniük a Ferencvárost. Ha mostani lesz a 13., az szerencsés szám lenne...

A forduló rangadóját, a kosárlabda bajnokság utolsó kiemelt mérkőzését rendezik április elsején 18 órakor Székesfehérváron, az Alba Regia Sportcentrumban.

Április 1-jén az Arconic-Alba Fehérvár – Falco KC Szombathely összecsapást láthatják a nézők.

A Falco már megnyerte az alapszakaszt, az Alba Fehérvár pedig a 3. helyen végzett, mivel egy vereséggel kevesebbje van, mint a negyedik Zalaegerszegnek. Ha a Zete hétvágán egyenlít, akkor az egymás elleni eredményt illetően 1 ponttal jobb az Alba, mert Egerszegen 6 ponttal nyert, itthon öttel kikapott a ZTE ellen.

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata Érden játszik szombaton, 18 órától.

A Fehérvár remek szereplésének köszönhetően a 6., 18 ponttal, az Érd az utolsó előtti, 13. helyen áll, mindössze 6 ponttal. A fehérváriaké erősebb csapat, mutassák ezt meg az érdi sikerrel, és erősítsék meg a 6. helyüket.

A következő hét nyitónapján, hétfőn kezdi a bajnoki döntőbe jutásért vívott, az egyik csapat harmadik győzelméig tartó páros-csata sorozatát a MÁV Előre SC-Foxconn legénysége.

Az ellenfél az alap- és középszakasz eredményei alapján második GreenPlan VCRK csapata lesz. A fehérváriak a negyediknél rosszabb helyen nem végezhetnek, de ismerve elszántságukat, igyekeznek a döntőbe jutni. Kezdjék ezt azzal, hogy ismét nyernek a hétfőn, 18 órakor kezdődő csatán Kazincbarcikán, mint tették azt legutóbb!