A 27. oldaltól a 113. oldalig csak Székesfehérvárral és környékével foglalkozik a Magyar Krónika magazin tavaszi kiadványa. A patinás magazin írásai érintik városunk történelmét, sportját, ikonikus vendéglátóhelyeit, közéleti személyiségeit és a környéken található főúri kastélyokat is.
Székesfehérvár Önkormányzata idén is meghirdette a Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíj Pályázatot. A városban élő vagy a várossal szellemi kapcsolatban álló alkotók, kutatók és művészek április 30-ig adhatják be a pályázataikat.
Március 18-án kedden 17 órától mindenkit szeretettel vár dr. Nagy Veronika muzeológus az Országzászló téri kiállítóhelyen. Előadásának címe Munkára nevelés játékkal - Játékipari tevékenység a székesfehérvári javítóintézetben a két világháború között.
Március 15-én ünnepi nyitvatartással várja a látogatókat a Szent István Király Múzeum. A székesfehérvári kiállítóhelyek 10 és 18 óra között, a táci Gorsium Régészeti Park 8 és 16 óra között tart nyitva szombaton. A tárlatok az összes helyszínen ingyenesen látogathatók.
A nagyközönség is megismerheti a páratlan kincsesbányai leleteket. Szerdán megnyílt és a következő egy hónapban ingyenesen látható az ezüstérmék és egyéb, értékes tárgyak kiállítása a Szent István Király Múzeum Rendházának aulájában. A tárlat hétfő kivétel naponta 10.00 és 18.00 óra között várja a látogatókat.
Március 12-én, szerdán délután nyílik meg a Szent István Király Múzeumban az a különleges kiállítás, amely a Kincsesbányán talált, páratlanul értékes ezüstkincsleletet mutatja be. Mint ismert, a közel 800 darab ezüstérmét és egyéb kincseket régészek és helyi civilek fedezték fel egy elfeledett várban tavaly év végén. Az azóta restaurált tárgyakat egy hónapon át ingyenesen lehet megnézni a Rendházban.
A Fehérváron folytatott jelentősebb régészeti és épületkutatásokról, valamint a felszínre került leletekből nyert információkról is szó lesz az „Egy múzeum tekintete – A Szent István Király Múzeum első 150 éve" című kiállításhoz kapcsolódó kerekasztal-beszélgetésen, amelyen Bartos Györgyöt, Biczó Piroskát és Mentényi Klárát Reich Szabina kérdezi a város gazdag régészeti örökségéről.
Kiállításon mutatják be a Kincsesbánya határában talált, közel 800 darab ezüstérmét és egyéb, értékes kincseket. A leletet egy elfeledett Árpád-kori magánvár területén fedezték fel néhány hónapja a Szent István Király Múzeum régészei, a Vaskapu Vár Baráti Kör tagjai és helyi önkéntesek. A kincseket azóta restaurálták és a nagyközönségnek is bemutatják a Múzeum Fő utcai Rendház épületében március 12-én nyíló kiállításon.
A Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban március 4-én kötetbemutatót tartanak. A kedden 17 órakor kezdődő rendezvényen dr. Agócs Nándor, a Szent István Király Múzeum tudományos titkára ismerteti az Alba Regia folyóirat két friss kötetének tartalmát.
Római érme-kincslelet, fibulák, övcsatok, aranytárgy, páncéltörő nyílhegy, egy limoges-i kereszt részlete, bútorhoz tartozó gomb és megannyi más izgalmas lelet került elő az elmúlt hetekben zajlott terepi kutatások eredményeként a Seuso-kincsekkel is összefüggésbe hozható épületkomplexum mellett Szabadbattyánban.