-
Kitartás, érték, büszkeség
Színvonalas és sokszínű programsorozattal ünneplik Székesfehérváron a Házasság Hetét a SZÉNA Egyesület a Családokért, a Vörösmarty Színház és más együttműködő partnerek összefogásával. A kínálatban szerepel vándorbölcső pályázat, randizós nyereményjáték, 50 éve vagy régebb óta házasok köszöntése, családtervezési ismeretterjesztés, fiataloknak szóló, interaktív előadás a házasságról, tanácsadás is.
2026.01.29. -
Farsangfarki felvonulás Fehérváron
Február 15-én, vasárnap rendezi hagyományos farsangfarki mulatságát a Szabad Színház Székesfehérvár Belvárosában. Lesz maskarás felvonulás, tél kitáncolás, játékos fánkevő verseny, hagyományos bőgőtemetés és kiszebáb égetés is. Az évtizedes múltra visszatekintő farsangfarki programra minden jelmezest várnak!
2026.01.29. -
Folytatódik a tanfolyam
Folytatódik a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda szervezésében az ingyenes, szülésre felkészítő tanfolyam. A február 16-án induló második etapra már lehet jelentkezni.
2026.01.29. -
Kutyaséta a HEROSZ-szal
Csoportos kutyasétára várják az állatbarátokat 2026. január 31-én, szombaton késő délelőttől a HEROSZ Fehérvári Állatotthonában. A gyülekező 10.50 órától lesz a Takarodó úti menhelyen, a program kora délutánig tart.
2026.01.29.
Vissza a természetbe - szabadon engedték a Sóstó Vadvédelmi Központban gyógyult gólyákat
A madarak a Sóstó Vadvédelmi Központ kültéri gólyakifutójában erősödtek, ismerik egymást, de valószínűleg addig maradnak csak együtt, míg el nem indulnak délre.
A tizenkettő szabadon engedett gólya nagy része fiókaként került be a Sóstó Vadvédelmi Központba, de volt néhány gólyánk, akik valamilyen sérülésből gyógyultak fel és erősödtek meg – mondta Csete Gábor, a Sóstó Vadvédelmi Központ vezetője. Hangsúlyozta: legtöbbször egyébként áramütés vagy ütközés következtében sérülnek meg a gólyák.
Mindegyik elengedett gólya megfelelő táplálékot kapott az elmúlt pár hétben, és immár jó kondícióban térhettek vissza a természetbe.
Az idei szezonban eddig összesen mintegy 25 gólya gyógyult és erősödött egészen mostanáig a Sóstó Vadvédelmi Központban, közülük most 12 madarat engedtek vissza a természetbe, melyek nagy eséllyel elrepülnek hamarosan Afrikába. Azok a gólyák, akik sérüléseik miatt még gyógyulnak a központban, valószínűleg az idei telet a Sóstón töltik, és a következő szezonban engedjük majd őket szabadon – emelte ki Csete Gábor.
A Sóstó Vadvédelmi Központban van egy nagy vízimadárröpde, ahol megkapják a megfelelő ellátást a gyógyuló madarak, de nincsenek kézhez szoktatva, így ha kikerülnek a természetbe, ott is jól tudnak majd alkalmazkodni. A Sóstó Vadvédelmi Központ rendkívül jó és élő kapcsolatot ápol a Duna-Ipoly és a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkkal, amit a jövőben szeretnének tovább erősíteni a hazai természetvédelem érdekében.
A gólyák augusztus végi indulásáról a Magyar Madártani Egyesület honlapján olvashat részletesen!