-
Közgyűlési összefoglaló
Igazgatói kinevezésekről, fiatal családokat és időseket érintő támogatások megemeléséről, illetve az Alba Regia ösztöndíjak növeléséről is döntött a város önkormányzatának Közgyűlése. Számos út-, járda- és híd felújításáról határoztak, újabb erdőtelepítésről döntöttek és elindították az új Feketehegy-szárazréti szabadidőpark kivitelezésére a közbeszerzést.
2025.12.05. -
Az SNI-s gyerekekért
A sajátos nevelési igényű gyerekekkel foglalkozó intézmények eszközbeszerzését és módszertani fejlesztését támogatja az a nyertes pályázati projekt, melynek nyitórendezvényét csütörtökön tartották Székesfehérváron. A Székesfehérvári Tankerületi Központ pályázata által az Arany János EGYMI, a Móri Gárdonyi Géza EGYMI és a Fejér Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat szolgáltatásait korszerűsítik.
2025.12.05. -
Segítség a fejlesztéshez
A sajátos nevelési igényű fiatalok ellátásának javítása került fókuszba azon az eseményen, melyre az iskolák vezetőit, pedagógusait vártak. Egy pályázatnak köszönhetően a tankerület speciális igényű gyermekekkel foglalkozó intézményeknek tud további segítséget nyújtani.
2025.12.05. -
Vállalkozásismereti roadshow Fehérváron
Vállalkozásismereti roadshownak adott otthont az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara. A rendezvényt Varga-Bajusz Veronika, felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint a fiatalokért felelős államtitkár nyitotta meg.
2025.12.04.
Városüzemeltetési szakemberek találkoztak Székesfehérváron
Célunk, hogy megmutassuk és megosszuk egymással a városüzemeltetési tapasztalatainkat a zöldterületekkel kapcsolatban – mondta Zákányi Tamás a Városgondnokság városüzemeltetési igazgatója. „Szeretnénk tanulni egymástól, megmutatjuk amit tudunk és amit elértünk hosszú évek alatt.”
Elhangzott, hogy 2021-ben a legnagyobb kihívás a munkaerőhiány és a dolgozói létszám fenntartása, illetve olyan géppark működtetése, ami ellentételezi valamelyest a munkaerőhiányt. „Amennyire csak lehet ilyenkor kénytelenek vagyunk kiváltani a kétkezi munkát úgy, hogy ez az üzemeltetésben ne okozzon színvonalcsökkenést. Sajnos pont olyan fizikai munka területén van a legnagyobb létszámhiány, ami nehezen gépesíthető.”
Egyre inkább fontos a zöld környezet a városokban, éppen ezért Székesfehérváron négy elhivatott kertészmérnök is dolgozik a Városgondnokságon. Munkájukat az elhivatottság határozza meg, hiszen minden egyes fáért harcolnak, figyelnek arra, hogy nagyon jó minőségű, várostűrő fajtákat ültessünk és a zöldterületek gondozásában is ez határozza meg a napi tevékenységüket – emelte ki Zákányi Tamás. Beszélt arról is, hogy a városüzemeltetési munkák mellett olyan nagyobb parképítéseket is végeznek, mint az Aranybulla emlékmű környéke, ami egy igazi kirándulópontja lesz a városnak. Ezeket a tevékenységeket is a napi munka mellett kell elvégezni, hiszen nem szenvedhet csorbát a meglévő zöldterületek gondozása. Az új parkok pedig egészen más típusú üzemeltetést is igényelnek.

Mészáros Attila alpolgármester nyitotta meg a konferenciát a nemrégiben elkészült Vad- és madármentő központ közösségi terében, mely része annak a négymilliárdos természetvédelmi csomagnak, melynek eredményeként sikerült a Sóstó Természetvédelmi Területet is megmenteni. „Nagyon fontos feladatként tekintünk a város zöldterületeinek fenntartására és mintegy ötmillió négyzetméternyi felületet kezel a Városgondnokság.” Beszélt az éves szinten százezres nagyságrendben kiültetett virágokról, a fiatal fák öntözőzsákokkal való ellátásáról. Fontosnak nevezte, hogy a lakókat a Virágos Székesfehérvár program keretén is igyekszik bevonni a növényültetésbe a város, aminek keretében idén komposztkeretekkel is segítették a családi házas tulajdonosok zöldhulladék hasznosítását.
A konferenciára Kaposvárról, Paksról, Pécsről és Keszthelyről érkeztek városüzemeltetési szakemberek Székesfehérvárra. „Mindegyik város a maga nemében egy ékszerdoboz és megmutatjuk egymásnak hol is tartunk, amivel a városlakók nyernek majd.” - mondta Zákányi Tamás.
