Valósítsa meg vállalkozása hatékonyságát növelő ötleteit

 Sokszor hallhatunk arról, hogy az egyre erősödő piaci versenyben kiugrási lehetőség a KKV-k számára az üzletmenet hatékonyságának javítása, a vállalkozói kultúra fejlesztése, illetve új piacok elérése lehet. De a megvalósítás során általában magukra maradnak a vállalkozások. A fejlesztések elindításában segítséget jelenthet a Vállalati Tanácsadás Program, amelyet az OTP Bank, az OTP Hungaro-Projekt Kft., a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, a Komárom-Esztergom Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány és a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége alkotta konzorcium koordinál.
2012.07.24. 10:04 |
 
 Sokszor hallhatunk mostanában arról, hogy az egyre erősödő piaci versenyben kiugrási lehetőség a KKV-k számára az üzletmenet hatékonyságának javítása, a vállalkozói kultúra fejlesztése, illetve új piacok elérése lehet. De a megvalósítás során általában magukra maradnak a vállalkozások. A fejlesztések elindításában segítséget jelenthet a Vállalati Tanácsadás Program, amelyet az OTP Bank Nyrt., az OTP Hungaro-Projekt Kft., a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (MVA), a Komárom-Esztergom Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (KEM-HVK) és a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége (KISOSZ) alkotta konzorcium koordinál. A projekt részleteiről Dr. Szabó Árpádot, az OTP Bank szakértőjét kérdeztük.
 
Miben rejlik a Vállalati Tanácsadás Program erőssége?
 
A Vállalati Tanácsadás Program segítségével növelhető a KKV-k versenyképessége és hatékonysága, mivel hozzáadott értéket jelentő szakmai tudás vonható be a vállalkozásba. Ehhez akár 50%-os mértékű vissza nem térítendő támogatás is igényelhető. A Közép-dunántúli régióban megvalósuló Vállalati Tanácsadás Programon keresztül pedig akár 3 hónap alatt hozzájuthatnak a lehívható támogatásokhoz a mikro-, kis- és középvállalkozások.
 
Milyen szakterületeken tudnak a vállalkozások támogatott tanácsadást igénybe venni?
 
A vállalkozások a következő 12 területen vehetnek igénybe tanácsadást: vállalati stratégia; szervezetfejlesztés; online megjelenés és e-kereskedelem; technológia és termékfejlesztés; marketing; közbeszerzés; pénzügy, adó, számvitel; horizontális célok; munkaügy és munkabiztonság; ügyvitel és adminisztráció; jog; valamint szakfordítás.
 Támogatás csak írásos formában teljesített, egyedi megoldást alkalmazó tanácsadási tevékenység után adható. A tanácsadást akkreditált tanácsadók nyújthatják, akik a pályázati szakaszba is bevonhatóak, ezáltal gördülékenyebbé és gyorsabbá válhat a teljes folyamat. A tanácsadók ráadásul a különböző kötelező jelentések és dokumentációk elkészítésében, a pályázatok keretében előírt követelmények teljesítésében, illetve a támogatási források igényléséhez kapcsolódó pénzügyi beszámolók összeállításában is segítenek. Az akkreditált tanácsadók listája – melyektől megrendelheti a tanácsadási szolgáltatást – a www.tanacsadoakkreditacio.hu honlapon érhető el.
 
Mekkora támogatás nyerhető el a pályázaton?
 
A kisebb költségű projektmenedzsment-tanácsadástól a jelentősebb értékű stratégiai tanácsadásig sokféle szakértői szolgáltatás támogatására lehet pályázni. Az elnyerhető támogatás a projekt méretétől függ. 200.000 forint és 2.000.000 forint között 50%, a 2.000.000forint és 4.000.000forint közötti költségrészre 40%, míg a tanácsadói díj 4.000.000 forintot meghaladó hányada tekintetében 30% a sávosan számított, vissza nem térítendő támogatás mértéke. Az elnyerhető támogatás maximális összege 4 millió forint. A pályázók a tanácsadói díj önrészét saját forrásból, de akár banki forrásból is biztosíthatják.
 
Mi a biztosíték arra, hogy a legjobb tanácsadói szolgáltatáshoz jutnak a pályázók?
 
A programban részt vevő tanácsadókat a Magyar Gazdaságfejlesztési Központ versenyeztette majd akkreditálta, biztosítva ezzel a tanácsadói munka magas szakmai színvonalát. Az MVA a Helyi Vállalkozásfejlesztési Alapítványokkal és a KISOSZ-szal együttműködve sokat tett azért, hogy az igénybe vehető szolgáltatások köre és a pályázati rendszer a legnagyobb mértékben megfeleljen a vállalkozások igényeinek
Milyen forrásból valósul meg a projekt?
 
A Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyében megvalósuló projektre 377 millió forint értékű Európai Uniós forrás áll rendelkezésre.
 
Miként lehet pályázni a támogatásra?
 
Egy nagyon egyszerű és gyors eljárásban, az erre a célra kifejlesztett webes felületen lehet regisztrálni (a www.tanacsadastamogatas.hu/kdop címen), követve a honlapon található részletes útmutatást, majd elektronikus úton lehet beadni a pályázatokat is. A honlapot érdemes rendszeresen látogatni, hiszen egyebek közt nyomon követhető a beadott és az elbírált pályázatok száma is.
 
Hol lehet a pályázattal kapcsolatos bővebb felvilágosítást vagy segítséget kérni?
 
Az OTP Bank 30 kijelölt bankfiókja mellett a Helyi Vállalkozói Központok és a KISOSZ további 5 tanácsadói ponton biztosít átfogó tájékoztatási és ügyfélszolgálati lehetőséget a vállalkozások számára. A tanácsadói pontok listája a program honlapján érhető el: www.tanacsadastamogatas.hu/kdop

Gazdaság

  1. 30 éve Fehérváron

    Harminc évvel ezelőtt, 1994-ben érkezett a városba az Emerson globális technológiai és szoftver vállalat azzal a céllal, hogy kibővítse gyártókapacitását a régióban. A kerek évforduló alkalmából az Emerson telephelyén köszöntötték a vállalat dolgozóit, valamint avattak fel a főbejárat előtt egy erre az alkalomra készült alkotást.

    2024.05.15.
  2. Légiipari Napok Börgöndön

    Kedden és szerdán a Börgöndi Repülőtéren rendezik meg a Légiipari Szakmai Napokat. Itt a pályaválasztás előtt álló diákok megismerkedhetnek a légiipari köthető hivatásokkal, előadásokat hallgathatnak és akár a szimulátorokat is kipróbálhatják.

    2024.05.14.
  3. VIDEOTON üzleti fórum

    Hagyomány, hogy évente üzleti fórumot szervez a VIDEOTON Holding, melyet ezúttal Kihívások és lehetőségek – 5 év múlva a világ…? címmel rendeztek. Fejér vármegye legjelentősebb cégeinek képviselői beszélgettek a globális és az európai gazdaság elmúlt időszakáról, kilátásairól. Szó volt az energiaválságról, az autóipar jövőjéről, a klímaváltozásról, illetve az infláció várható alakulásáról, hatásairól.

    2024.05.14.
  4. Gazdaságtudományi fórum

    Az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdaságtudományi Kar és a székesfehérvári, környékbeli gazdasági szereplők képviselői egy szakmai fórum keretében találkoztak csütörtökön a campuson. A cél az volt, hogy megmutassák azokat a lehetőségeket, amelyeket a felsőoktatási intézmény újabb székesfehérvári kara nyújt a cégek számára.

    2024.05.09.