-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
5 év múlva a világ…? – idén is megszervezte üzleti fórumát a VIDEOTON
Már ötödik alkalommal szervezte meg a Székesfehérvári Üzleti Fórumot a VIDEOTON Holding Zrt., hogy elemzői szemszögből és a cégek képviselőinek saját tapasztalatai alapján beszélgessenek a vármegye iparát jelentő vállalatok elmúlt évéről és a mindenki előtt álló kihívásokról.
A Mercure Hotel Magyar Király kupolatermét megtöltötték Székesfehérvár és a térség meghatározó cégeinek képviselői.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester megnyitójában elsőként az eredményes, de kihívásokkal teli éveket köszönte meg mindenkinek, amellyel a helyi gazdaság nemcsak saját, hanem a város működőképességét és fejlődését is biztosította. Beszélt azokról a változásokról, amelyek a covid, a kontinensen zajló háború és az energiaválság okán jelentősen befolyásolták a gazdaság működését, a társadalmi folyamatokat és az önkormányzati struktúrát is. Ezért is fontos, hogy közösen beszélgessenek a tapasztalatokról – mondta. „Nemrég az Egyensúly Intézetnek megjelent egy kutatása, amely nyolc éven át végzett vizsgálatok eredményeit tartalmazza. Nagyon szép és közös siker, hogy a legfejlettebb és a leggyorsabban fejlődő városnak is Székesfehérvárt választották a megyeszékhely kategóriában. Az elemzett ötvenhárom indikátor jelentős része közvetetetten vagy közvetlenül is a gazdasághoz, illetve azzal összefüggő oktatási kérdésekhez kapcsolódik, így nagyon sok üzenete van mindannyiunk számára. Kifejezetten a mi kérésünkre ezt a vizsgálatot az Intézet ki fogja terjeszteni egy közép-európai középvárosi szintre is, hogy lássuk, kiemelt gazdasági erőcentrumként ebben a körben hogyan álljuk meg a helyünket, mik lehetnek a fejlődés irányai.” – emelte ki dr. Cser-Palkovics András polgármester. Mint mondta, ebben a folyamatban is sok együttműködési lehetőséget lát a város és a helyi cégek között.
Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója köszöntőjében Székesfehérvár gazdasági erejéről szólt, azt hangsúlyozva, hogy a helyi cégek vezetőinek tapasztalatait megismerve jó kitekintést kaphatunk nemcsak a város, hanem egész Európa gazdaságáról is. Gondolatindítóként több témafelvetéssel élt, így elsőként az autóipar jövőjét és a robbanómotorok, illetve az akkumulátorok kérdését kiemelve. „A körülöttünk végbemenő változások jelentenek bizonytalanságokat, illetve új piacokat és új szereplőket is adnak szerencsére. Nagyon lényeges kérdéskör az energia, hiszen a működésben nemrég még az anyagköltség és a munkabér mellett a harmadik helyen az energiaár szerepelt.” – mondta a vezérigazgató, aki a kihívások között még a munkaerőpiacot hozta fel, a munkavállalók képzettsége és mennyisége tekintetében, ami a jelenlegi geopolitikai helyzet mellett az előttünk álló időszak nagy kérdése lehet.
Németh Dávid vezető elemző adott a résztvevőknek kitekintést a makrofolyamatokra, fókuszban az infláció alakulásával, az energiaintenzitás csökkentésének és a hozzáadottérték-képzés növelésének lehetőségeivel. A fórumot kerekasztal-beszélgetés zárta a város polgármesterével és a hazai TOP 200 legnagyobb árbevételű cég székesfehérvári tagjainak vezetőivel.