Továbbra is a Vidi mumusa a Paks, pontot mentettek az atomvárosiak Fehérváron

Továbbra sem megy a Vidinek 2021-ben hazai pályán: az OTP Bank Liga hétközi fordulójának zárómérkőzésén szerdán este a MOL Aréna Sóstóban félidei vezetést követően 2-2-es döntetlent játszott a csapat a Pakssal.
2021.03.03. 22:05 |

A kezdő sípszót megelőzően Kovács Zoltán sportigazgató Nikolics Nemanját köszöntötte abból az alkalomból, hogy a csapatkapitány a legutóbbi fordulóban megszerezte századik NB I-es gólját a Vidi színeiben.

„Ahogyan az a nagy könyvben meg van írva”, már az első negyedórában vezetést szerzett a hazai csapat; Nego próbálkozása még elkerülte a kaput, Petrjak azonban már nem hibázott, Fiola átadását hét méterről nagy erővel a kapuba lőtte, megszerezve ezzel szezonbéli kilencedik találatát. (1-0)

A félidő derekára jó iramú, változatos játék alakult ki, felváltva vezettek támadásokat a csapatok. Nego majd Zivzivadze lövése után Rácznak kellett védenie, míg a másik oldalon Lenzsér próbálkozott, távoli bombája Fiolában akadt el. A játékrész végén Bognár veszélyes lövését Kovács bravúrral hárította.

A szünetben kettős cserével próbált frissíteni a vendégcsapat, - Böde és Bognár helyére Vági és Haraszti álltak be - mégis hazai ziccerekkel kezdődött a második játékrész, előbb Hangya Szilveszter beadását Zivzivadze rontotta el, majd Petrjak senkitől sem zavartatva nyolc méterről ajtó-ablak helyzetben a csillagvizsgáló kupoláját vette célba..

A második félidő közepén aztán megduplázta előnyét a hazai csapat: Petrjak centerezését Zivzivadze öt méterről méterről a kapuba bólintotta. (2-0) Csak rövid ideig élvezhette azonban kétgólos előnyét a hazai csapat, szép összjáték végén a korábban Fehérváron futballozó Haraszti lőtt gólt (2-1), aki percekkel később tizenhét méteres szabadrúgásból a Paks egyenlítő gólját is megszerezte. (2-2) Ezzel legutóbbi öt Paks elleni mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni a Vidi (3 döntetlen, 2 vereség).

MOL Fehérvár FC – Paksi FC 2-2 (1-0)

MOL Fehérvár FC: Kovács - Bolla, Musliu, Stopira, Hangya - Alef, Fiola - Nego, Houri, Petrjak (Funsho, 77. p) - Zivzivadze (Nikolics, 77.p)

Gólszerzők: Petrjak (11. p), Zivzivadze (64. p.) ill. Haraszti (78. és 85. p.)