Tizedik alkalommal is összefognak a Nagyok a Kicsikért!

Tizedik alkalommal rendezik meg a Nagyok a Kicsikért Jótékonysági Fesztivált. Május 9-én, szombaton egész nap ingyenes koncertekkel, sport- és gyermekprogramokkal várnak mindenkit a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központban. A helyszínen befolyt összeget a Fejér Megye Gyermekeiért Alapítványnak ajánlják fel.
2026.05.04. 16:39 |
Tizedik alkalommal is összefognak a Nagyok a Kicsikért!

Nagyok és kicsik egyaránt jól érezhetik magukat azon a jótékonysági fesztiválon, amelyet tizedik alkalommal szervez meg a Predator SE.

A Nagyok a Kicsikért Jótékonysági Fesztiválon május 9-én, szombaton egész napos sportprogramokkal, koncertekkel várják a családokat a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központnál.

Szontaghné Kovács Erika, a városrész önkormányzati képviselője elmondta, nagy öröm számukra, hogy Feketehegy-Szárazréten kerül megrendezésre a jubileumi, tizedik esemény, melynek az elmúlt két esztendőben már otthont adhattak. Kiemelte, az ilyen kezdeményezések megmutatják, milyen fontos a segítségnyújtás és az összefogás, hiszen a sok pici segítségből együtt egy jóval nagyobb válik. „Ha együtt vagyunk és együtt teszünk valamit, az sokkal nagyobb tud lenni, mintha csak egyedül próbálnánk segíteni.” – fogalmazott.

A főszervezők képviseletében Stephane Mounier elárulta, zenei és sportprogramok is várják majd a Jótékonysági Fesztiválra kilátogatókat.

A zenei blokk fő sztárja Kökény Attila Artisjus-díjas magyar énekes lesz, illetve két, a fiatalabb generációhoz tartozó tehetséges előadó, MAXI és Lmen Prala is fellép. A Magyar Szkander Szövetség bő létszámban, 120 fővel képviselteti magát, valamint lesz erősember-verseny, és a gyerekek számára is készülnek különböző sportprogramokkal.

A szombati fesztiválon a zenéket Dj Peppino keveri, fellép MAXI és Lmen Prala, aki közönségtalálkozóra is várja majd az érdeklődőket, de Drop the Beat táncbemutató és Kökény Attila-koncert is szerepel a programban. A gyerekeket képeségfejlesztő torna, játékos szumó-grundbirkózás, valamint légvár, arcfestés és kézműves foglalkozások is várják. A szombati esemény lesz a házigazdája a CESA®1st Class Liga Erősember versenynek – ahol a tervek szerint vikingnyomás, súlytartás, lengőcipelés szerepel a programban –, az Interaktív Strongman Challenge eseménynek is, és harmadik alkalommal szervezik meg a jótékonysági szkander versenyt.

Az elmúlt évekhez hasonlóan, ezúttal is a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórháznak nyújtanak támogatást: a helyszínen felajánlott adományokból befolyt összeget a Fejér Megye Gyermekeiért Alapítványnak ajánlják fel. Minden 3.000 Ft feletti adomány esetén egy egyedi grafikával ellátott pólót adnak ajándékba a szervezők.