-
Floralia Gorsiumban
Az ókori Róma egyik leglátványosabb, Flóra istennő tiszteletére rendezett pompás ünnepsége elevenedik meg idén is Gorsiumban. Május 2-án és 3-án Septimius Severus császár is megérkezik az ókori városba, ahol lázongó keltákkal és látványos harci ütközetekkel is találkozhatnak az érdeklődők.
2026.05.01. -
Öko Majális a Sóstón
A Sóstó Látogatóközpontban idén is színes programokkal készültek az Öko Majálisra: kézműves foglalkozások, színvonalas standok, állatbemutató, családi mesefoglalkozások, valamint ökojátszótér várta a családokat. Polgármesteri Elismerő Emlékérmet és a Sóstó–Homokbánya Természetvédelmi Terület tiszteletbeli fotósa címet vehetett át Babos Rita.
2026.05.01. -
Sportmajális a Bregyóban
Május 1-jén immár hagyományosan sporttal ünnepelt Székesfehérvár. A Sportmajálison több mint ötven egyesület és szervezet sok száz felnőtt, illetve utánpótláskorú sportolója vett részt. A jó hangulatú felvonulást követően a Bregyó közi Atlétikai Központban a város polgármestere átadta a Székesfehérvár Sportjáért elismeréseket.
2026.05.01. -
Városismereti séta a Belvárosban
Egy különleges városismereti sétára hívja az érdeklődőket a Tourinform Iroda. A szombat délutáni programon harangok zengésén, régi titkokon és dallamokon keresztül ismerhetjük meg Székesfehérvár történetét.
2026.04.30.
Téli futáspróbát tartanak a Halesz ligetben november 26-án délután
November 26-án, kedden téli futáspróbára várják a mozogni vágyókat a Halesz ligetbe. A Halesz liget rekortán futóköre igen kedvelt a futók körében, nem véletlenül ad otthont a futáspróbáknak is, amelyek során a szakemberek felmérik, hogy adott idő alatt hány métert tudnak futni a jelentkezők, és az eredmények alapján hasznos tanácsokkal látják el a mozogni vágyókat.
2024.11.23. 07:52 |
Székesfehérvár Önkormányzata és a Honvéd Szondi György Sportegyesület Tömegsport Szakosztálya szervezésében november 26-án, kedden 17 és 19 óra között egy ilyen alkalomra, a téli futáspróbára várják az érdeklődőket.
A futásra elegendő a helyszínen jelentkezni, de érdemes korábban érkezni. A tanácsadásra kezdő, újrakezdő, haladó futókat is várnak, szó lesz például az öltözet és a cipő megválasztásának kérdéseiről, de a folyadékpótlás, az edzésterv és a futótechnika tekintetében is hasznos tanácsokat kaphatnak a résztvevők. Bővebb információ a Székesfehérvári Futók Körének Szakmai vezetőjétől, Kékesi Mihálytól kérhető a 30/495-1917-es mobilszámon. Szélsőséges, viharos időjárás esetén a rendezvény elmarad!