-
Hálózatfejlesztési nagyprojektek
Két, Fejér megyét is érintő villamosenergia-hálózati fejlesztési projekt megvalósításával kapcsolatban tartanak online nyilvános konzultációt június 23-án. A Danube InGrid és a Selena projekt is a biztonságosabb, rugalmasabb áramellátást és a megújuló alapú áramtermelés hálózati integrációját segíti.
2026.06.17. -
A vízvezeték cseréjével kezdődik a Nagyszombati út felújítása
A kivitelező megkezdi a Nagyszombati utca felújításának első ütemét. Az ivóvízvezeték-hálózat átépítése a Zsolnai út – Aranybulla sétány közötti szakaszon, az úttest melletti zöldterületen zajlik. Ehhez kapcsolódóan félpályás forgalomkorlátozást vezetnek be, amelyet minden délután elbontanak, azaz csak a munkavégzés tényleges időtartamában kell a lezárással számolniuk a közlekedőknek.
2026.06.09. -
A remény otthona
Új helyszínen, a Szent Kristóf Plébánia épületében folytatja segítő-támogató tevékenységét a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia. A megújult maroshegyi épületben működik mostantól a nappali intézmény és a közösségi ellátás, amelyek a Móri útról költöztek át, valamint itt kapott helyet a közösségi szolgálat is. Az új épületet pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel.
2026.06.05. -
Új rámpa az otthonban
y Új rámpa segíti az akadálymentes közlekedést a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában. A bruttó 11 millió forintból elkészült beruházás eredményeként a mozgáskorlátozottak az eddiginél sokkal könnyebben, akár önállóan is ki tudnak jutni az intézmény udvarára, ami jelentősen javítja az életminőségüket, a mindennapjaikat.
2026.06.03.
Tavasz végére készülhet el a Corvinus székesfehérvári campusának B épülete
Az előadótermek és laborok mellett egy modern könyvtár is lesz az új épületben, a területen pedig hamarosan egy egyetemi kisváros alakul ki a századelő hangulatát idéző épületekkel, árnyas fák alatti, zöld közösségi terekkel.

Az építkezést szerdán a helyszínen tekintette meg Hinek Mátyás projektmenedzser, Pavlik Lívia kancellár, Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester.
Az épület teljes gépészeti és esztétikai rekonstrukción esik át, szem előtt tartva mind a kor, mind a környezetvédelmi és energiatakarékossági elvárásokat. Az általános oktatási célú tantermeken kívül egy 160 fős, két 80 fős előadóterem, több konferenciaterem és konzultációs szoba lesz kialakítva, illetve a tetőtér ad majd otthont a campus könyvtárának. Szintén itt kap teret az EFOP 3.4.3 pályázati forrásból kialakítandó többcélú labor és konferencia terem. Az épület felújításának költségén túl összesen mintegy 640 millió forint értékben további EFOP projektek valósulnak meg a campuson, ezek keretében a kutatási infrastruktúra fejlesztésére irányuló, illetve kapcsolatépítési és együttműködési projekteket valósítanak meg.
A Corvinus Egyetem kancellárja, Pavlik Lívia elmondta, hogy a projekt
során olyan képzési környezetet és helyszínt alakítanak ki, amely
elősegíti a közgazdaság-, társadalom- és gazdaságtudományi képzésben résztvevők eredményes oktatását.
Pavlik Lívia, a Budapesti Corvinus Egyetem kancellárja kiemelte, hogy harmadik tanévüket indították meg 2018 szeptemberében a székesfehérvári campuson, ahol alapkézés tekintetében már teljes felmenő rendszerben van a ciklus, hiszen első, másod és harmadéves hallgatók is vannak. A kancellár a készülő beruházással kapcsolatban arról is szólt, hogy a B épületre nagy szükség lesz a következő tanévben, hiszen az A épület már megtelt hallgatókkal.
A beruházás kapcsán Cser-Palkovics András polgármester örömét fejezte ki, hogy a gyönyörű épület megújul és érdemi tartalommal töltődik meg, tudásközpontként éled újjá.
Cser-Palkovics András polgármester a bejáráson elmondta, hogy a városban hosszú ideig volt téma az épület hasznosítása, most pedig azt láthatjuk, hogy célegyenesben van a felújítás, és újjáéled az épület. "Amikor először beszéltünk az épület felújításáról, még csak remény volt, hogy ez szükségszerűség is lesz a Corvinus továbbfejlődése szempontjából, most pedig örömmel láthatjuk, hogy ez pillanat is eljött." - emelte ki a polgármester, hozzátéve, hogy nemcsak megújul, hanem érdemi tartalommal töltődik meg az épület. A pályázattól pénzügyileg függetlenül, de azzal stratégiailag összhangban Székesfehérvár Önkormányzata vállalta a campus zöldterületeinek rendezését, felújítását, illetve egy 80 gépjárműre tervezett parkoló megépítését is.
Dr. Hinek Mátyás projektvezető beszélt az új épületről, melyben laborokat és kutatóközpontot is kialakítanak. A nem egészen kétezer négyzetméter alapterületű épületben összesen öt előadóterem lesz, melyből a legnagyobb 160 fős lesz a földszinten, de lesz egy 80 és egy 40 fős terem is.