-
Okoszebrákat építettek
Az egyik legfontosabb a Várkörút gyalogosátkelőinek biztonságosabbá tétele volt - írta Facebook oldalán Fehérvár polgármestere. Az út évvel ezelőtti felújítása minden jogszabályi előírásnak megfelelt, az autósok és a gyalogosok visszajelzései alapján döntöttek az okos-zebrák kihelyezése mellett.
2026.01.27. -
Megújult a könyvtár
Tíz hónapon át tartott a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének önkormányzati forrásból megvalósult külső felújítása: a különleges színnek és a kialakított díszvilágításnak köszönhetően valódi ünneplőbe öltözött az épület, amelynek ünnepélyes átadását csütörtökön tartották az Olvasóteremben.
2026.01.15. -
8086-os busz Fehérváron
Január 1-től a 8086-os számú helyközi buszjáratok az Autóbusz-állomás és az Iszkaszentgyörgyi úti Árva utca elnevezésű buszmegállók közötti szakaszon székesfehérvári helyi bérlettel és előre megváltott jeggyel is igénybe vehetők mindkét irányban.
2026.01.13. -
Pluszforrás útfelújításra
Székesfehérvár Önkormányzata 820 millió forint összegű visszatérítést kap a Versenyképes Járások Program keretében. Erről Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára tárgyalt csütörtökön a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel, valamint Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselőkkel.
2026.01.08.
Parkolóépítés és járdafelújítás kezdődik a Szeder utcai bolt környékén
A munkaterületet hétfőn adták át a közbeszerzésen nyertes Mantaro Building Kft-nek, amely a tervek szerint év végéig készül el a teljes kivitelezéssel. Az építkezés utáni növénytelepítést pedig a Városgondnokság szakemberei végzik majd.

A bolt mögötti ház előtt is felújítják a járdát.
A beruházás 87 méternyi csapadékcsatorna építését, 21 közmű fedlap és négy víznyelő akna cseréjét is tartalmazza. Összesen 202 négyzetméteren épül térköves járda, 780 négyzetméteren térköves parkoló, illetve 1900 négyzetméteren húznak új aszfaltot, 828 méternyi szegély megépítése mellett – mondta Bakró Nagy Tamás a Városgondnokság műszaki ellenőre. Kiemelte, hogy a munkálatok Mindenszentek után, november 5-én kezdődnek a környéken.
Szigli István a A Feketehegy-Szárazrét és a Szedreskert önkormányzati képviselője elmondta, hogy a 85 millió forintos felújítás egyben parkolóhely bővítést is jelent a Szedreskerten, ami remélhetőleg könnyebbséget jelent majd az itt élőknek. Kiemelte, hogy a környéken a középiskolai campus építése kapcsán a Szeder utca közvetlen kikötést kap majd a Palotai út felé és nem kéne a keskeny úton a kertészet felé, kanyarogva elérni a Palotai úti kereszteződést.