-
Fekvőrendőrök a kis Pozsonyin
Lakossági kérésre, Östör Annamária önkormányzati képviselő kezdeményezésére korszerű, műanyagból készült forgalomlassítókat építettek ki a kis Pozsonyi utca kereszteződéseiben. A programban a Temesvári, a Szeder, a Száva és a Gyimesi utcában is zajlik a lassítók telepítése.
2026.04.20. -
Felújítás kezdődik a Csók Képtárban
Felújítás kezdődik a Csók István Képtárban április 20-án, hétfőn. A képtárnak otthont adó épületben azonban zavartalanul fogadja az olvasókat a Vörösmarty Mihály Könyvtár.
2026.04.20. -
Iskolafelújítások Fehérváron
Az utóbbi években szinte minden fehérvári oktatási intézményben történtek felújítások. Sok helyen teljes energetikai korszerűsítés volt a nyílászárók cseréjével együtt, több intézményben az elektromos rendszer teljes cseréjét végezték el. Gyakorlatilag az összes fehérvári bölcsődét, óvodát és iskolát felsorolhatnánk ahol kisebb-nagyobb felújítások történtek.
2026.04.09. -
Megújult a Kodó és a Vasvári
Nem lesz akadálya annak, hogy szeptembertől mind a Kodolányi János, mind a Vasvári Pál Gimnázium felújított, illetve frissen elkészült épületében kezdhessék meg a tanévet a diákok – hangzott el a két oktatási intézmény szerdai bejárásán, amelyen dr. Cser-Palkovics András polgármesternek és Vargha Tamásnak, Székesfehérvár országgyűlési képviselőjének mutatták meg az iskolaigazgatók a felújítások eredményét.
2026.04.08.
Ötven fát és 2626 bokrot is telepítenek az új szabadidőparkba a Öreghegyen
November végéig kell végeznie a kivitelezőnek az öreghegyi Spar és a volt Vidi parkoló közötti zöldterületen, a 246 millió forintos beruházással.
Különleges lesz, hogy a városban már sok helyen megtalálható fitnesz eszközökön kívül, mozgáskorlátozottak is lesz egy speciális játszótere a mozgáskorlátozott parkoló mellett. A futópálya 400 méteres rekortán borítású lesz, a focipálya műfüves, a kosárpálya pedig aszfalt borítású. Épül egy vizesblokk is, továbbá lesz pingpong asztal és játszótér. Az új szabadidőpark közvilágítást kap (300 lux erősségű) és lesznek térfigyelő kamerák is.
Az épülő szabadidőparkban Östör Annamária öreghegyi önkormányzati képviselő, Bozai István városgondnok és Hollósi Tamás a Városgondnokság beruházási és karbantartási igazgatója közösen tartott bejárást.
Az Öreghegy lábánál, az Aszal völgyi vízfolyás mellett felnőttek és gyerekek is egyaránt jól érezhetik magukat.
Az Aszal völgyi vízfolyás mellett, egészen a Bártfai úti kishídig (Lehel utcai játszótér mellett)épül egy közvilágítással ellátott sétány. A park közvilágítása mellett a pályák megvilágítását is kiépítik, továbbá kicserélik a Túrózsáki úton lévő villanyoszlopokat.