-
Újabb intézményvezetők a Városházán
Önkormányzati intézmények ismételten kinevezett vezetőivel találkozott dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán reggel a Városházán. A három vezető – Rábai Ildikó, Zsabka Attila és Juhász Zsófia – státuszának meghosszabbításáról tavaly decemberben döntött városunk Közgyűlése, ennek értelmében mindhárman folytatják eddigi munkájukat.
2026.01.28. -
Két brigád dolgozik folyamatosan a város útjainak kátyúzásán
Már múlt héten elkezdték és jelenleg is folyamatosan kátyúznak a város útjain az ún. zsákos-aszfaltos technológiával. Ez több helyen most ideiglenes megoldás, mert tavasszal meleg aszfaltos technológiával véglegesen javítják meg az úthibákat.
2026.01.27. -
Megalakul a fehérvári csoport
Megalakul a a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Szövetségének székesfehérvári csoportja szombaton a Civil Központban. A cél, hogy az egyes ügyeket feltérképezzék, hogy megoldási javaslatokat kapjanak a károsultak.
2026.01.28. -
Agrár petíció
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a MAGOSZ tiltakozik a Mercosur-megállapodás ellen. Az európai gazdák számára komoly hátrányt jelent az uniós döntés.
2026.01.27.
Nemzetközi családnap és szelíd motoros felvonulás várta a családokat Fehérváron
2018, a Családok éve, melyhez kapcsolódóan a SZÉNA Egyesület számos programot szervez ebben az esztendőben. Egyik kiemelt rendezvényük a Nemzetközi Családnap volt, melynek fővédnökei Spányi Antal, megyés püspök és Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere voltak.
A rendezvényt Bálesné Elekes Rita – a SZÉNA Egyesület elnöke, valamint Deák Lajosné, önkormányzati képviselő nyitották meg. A SZÉNA Egyesület - a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány székesfehérvári képviseleteként - 6. alkalommal adta át „Fehérvár Bölcsőjét” új lakójának. A bölcső ez alkalommal a Tepszichs családhoz – Anetthez és Tiborhoz - kerül, akik nyár közepére várják második kisfiuk érkezését.
A rendezvény keretében került sor az „Alkot a család” rajzpályázat eredményhirdetésére. A pályázat 3. helyezettje a 10 éves Szili Laura, aki a Fővárosi Állat- és Növénykert felajánlásából egy családi belépőt nyert. A pályázat 2. helyezettje a 14 éves Vincze Nadin, aki a budapesti Csodák Palotája felajánlásából egy családi belépőt nyert. A pályázat 1. helyezettje a Bolla család, akik egy közös alkotással neveztek. Ők a Katica Tanya felajánlásból családi belépőt és programot kaptak. Szakál Antal pedagógus és festőművész 2 különdíjat ajánlott fel az „Alkot a Család” pályázat résztvevőinek. Különdíjban részesült a 13 éves Badi Jázmin, aki Szakál Antal egyik festményét vihette haza, valamint Andó Anna, aki a festőművész felajánlásából különórákat vehet majd.
A díjátadót követően a MegaDance Táncstúdió művészei léptek fel, majd a Galiba Zenekar koncertje és táncház következett. A rendezvény utolsó fellépője a 21 Gramm Akusztik Zenekar volt. A Fúzió Egyesület közreműködésével - „Barangol a család” címmel - egy vetélkedőre is be lehetett nevezni, melynek témája a „Magyar Szent Család” és Székesfehérvár nevezetességei voltak. A programelem keretében a belváros különböző pontjain oldhattak meg feladatokat, illetve fejthettek meg rejtvényeket. Az eredményes „barangolást” követően ajándékkal jutalmazták a résztvevőket. Azok a családok, akik saját indulót találtak ki, a program végén egy sorsoláson is részt vettek, ahol egy 5000 Ft értékű cukrászdai utalványt sorsoltak ki. Az egyes feladatpontokon önkéntesek és a Fehérvári Polgárok Egyesületének tagjai várták a családokat. A rendezvény ideje alatt kézmasszírozást, mini játszóházat, kézműves lehetőséget, valamint ugrálóvárat is biztosítottak a szervezők.
A HEROSZ Fejér Megyei Szervezetének jóvoltából folyamatos állatsimogatóval is várták a gyerekeket. A Helen Doron Nyelviskola közreműködésével lufit és csillámtetoválást kaphattak a gyerekek. Az Alba Sansz Kulturális Alapítvány ’Digitális Jövő’ klubjuk eszközeinek bemutatójával készültek, valamint csillámtetoválást is kaphattak a gyerekek. A Wichern Alapítvány Tranzit Szolgálatánál szenvedélybeteség-megelőző programokkal várták a résztvevőket. A Fehérvári Tűzoltó Egyesület jóvoltából egy tűzoltóautót ismerhettek meg a gyerekek, valamint a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság támogatásával a felvonulást vezető rendőrmotorra is felülhettek. A Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ interaktív játékokkal várta az óvodás és kisiskolás korú gyerekeket.