-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Szívvel és lélekkel - megnyílt az Országos Speciális Művészeti Fesztivál
A Magyar Speciális Művészeti Műhely Egyesület július 2-a és július 6-a között között rendezi meg a fogyatékossággal élő emberek XXXI. Országos Speciális Művészeti Fesztiválját Székesfehérváron.
A rendezvény nyitó gáláján közös koreográfiával léptek fel a polgárdi Fejér Megyei Integrált Szociális Intézmény lakói, a székesfehérvári Arany János Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és EGYMI tanulói, a Vörösmarty Mihály Általános Iskola Csombor Néptánc csoportja és a Hang-Szín-Tér Művészeti Szakközépiskola, Alapfokú Művészeti Iskola tanulói. A produkcióban közreműködött Bunford László versmondó, Horváth Elemér „Emi” hegedűművész és Horváth Péter zongoraművész is.
Köszöntőjében Székesfehérvár polgármestere örömét fejezte ki, hogy Székesfehérvár adhat helyet a fesztiválnak, egy olyan nagy múltú, de modern, lüktető nagyváros, amelyben ott van a szív és a lélek.
Cser-Palkovics András polgármester köszöntet mondott a nyitóprodukcióért a fehérvári és Fejér megyei intézményeknek, mert szép bepillantást adtak abba a fantasztikus szakmai munkába, ami ezekben az intézményekben zajlik.
A gálán számos táncprodukciót is láthatott a közönség, bécsi keringő, rumba, és swing, tangó, valamint latin mix szerepelt a balmazújvárosi Wywaras Dance Group, a bánhalmai Táncolj szívből tánccsoport, és a regölyi Holly Gully Táncklub, valamint az újpalotai Figura Táncsoport előadásában. A nyitóműsorban fellépett a hódmezővásárhelyi Arpeggio Nuovo zenekar és Horányi Juli YOULÏ énekesnő is. A napot jazz est zárta a Fő utcána a Scast Trióval.
A bemutatók helyszíne a Vörösmarty Színház, az érdeklődők naponta 9.30 és 16.30 óra között ingyenesen láthatják a produkciókat.
A fesztivál fő vonulatát a sérült alkotók és esetenként segítőik ének, néptánc, társastánc, moderntánc, vers- és prózamondó, színjátszó, hangszeres zenei, valamint bábjáték előadásai képezik. Délutánonként válogatott zenei- és táncprodukciók kerülnek színpadra, esténként pedig koncerteken szórakozhatnak a résztvevők. Fellép többek között a Hangadók, a Szivárvány, és a Lásho Lecsó zenekarok, valamint Ferenczi György és a Rackajam, illetve a Balkan Fanatik is.