-
Okoszebrákat építettek
Az egyik legfontosabb a Várkörút gyalogosátkelőinek biztonságosabbá tétele volt - írta Facebook oldalán Fehérvár polgármestere. Az út évvel ezelőtti felújítása minden jogszabályi előírásnak megfelelt, az autósok és a gyalogosok visszajelzései alapján döntöttek az okos-zebrák kihelyezése mellett.
2026.01.27. -
Megújult a könyvtár
Tíz hónapon át tartott a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének önkormányzati forrásból megvalósult külső felújítása: a különleges színnek és a kialakított díszvilágításnak köszönhetően valódi ünneplőbe öltözött az épület, amelynek ünnepélyes átadását csütörtökön tartották az Olvasóteremben.
2026.01.15. -
8086-os busz Fehérváron
Január 1-től a 8086-os számú helyközi buszjáratok az Autóbusz-állomás és az Iszkaszentgyörgyi úti Árva utca elnevezésű buszmegállók közötti szakaszon székesfehérvári helyi bérlettel és előre megváltott jeggyel is igénybe vehetők mindkét irányban.
2026.01.13. -
Pluszforrás útfelújításra
Székesfehérvár Önkormányzata 820 millió forint összegű visszatérítést kap a Versenyképes Járások Program keretében. Erről Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára tárgyalt csütörtökön a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel, valamint Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselőkkel.
2026.01.08.
Vágják a hínárt a Csónakázó-tóban - könnyebb lesz evezni
A munkálatokról szólva Mészáros Attila alpolgármester elmondta, hogy a megújult Csónakázó tóval kapcsolatban elkezdődött az első fontos üzemeltetési feladata a Városgondnokságnak. „Kikotort mederről lévén szó, a tóban a vízinövények gyorsabban nőnek, tavasz végén algásodást lehetett tapasztalni, most pedig az elszaporodott hínár miatt kértük a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság segítségét.” - mondta el Székesfehérvár alpolgármestere, aki szólt arról is, hogy a vízinövényt a következő napokban speciális, nagy teljesítményű hínárvágó géppel vágják. A levágott hínárt a meder szélén szárítják, majd ezt követően szállítják el. A munkálatok idejére kérik a lakosság türelmét. Természetesen a tó továbbra is látogatható, a megszokott rend szerint üzemel a csónak- és kenubérlés is.
Kenyeres Dániel, a Városgondokság munkatársa elmondta, hogy folyamatos hínárosodás tapasztalható a tóban. A hínárvágástól azt várják, hogy csónakázhatóvá váljon a tó, ne akadjon el az evezőlapát és az idei Sárkányhajó fesztivált is jó körülmények között lehessen megrendezni. A szakember szerint algásodás várható a továbbiakban is, ezt a Városgondnokság saját erőforrásával tudja majd takarítani.
A hínár vágását kétéltű, multifunkcionális, úszó munkagéppel végzik, a beavatkozás nem károsítja a természetet. A munka során a gép kezelője a tó felső harmadáig meríti a vágószerkezetet, majd előre haladva a gép mélyen levágja a növényzetet. Az így levágott hínárt összegyűjtik a víz felszínéről, majd elszállítják a tó partjáról.