-
Temetői séta
A Városszépítő- és Védő Egyesület június 10-én, szerdán 17:00-kor rendhagyó történelemórára várja az érdeklődőket a Hosszú-temetőben. Poklosi Péter tanár úr, az egyesület elnöke az ott nyugvó neves személyiségek síremlékeivel és a temető művészi értékű alkotásaival ismerteti meg a résztvevőket. Az érdeklődőknek a Palotai úti Hosszú-temető kápolnájánál lesz a találkozó a programra.
2026.06.09. -
Az Országzászló nyomában
1936. május 24-én megtelt a vármegyei és városi múzeum előtti tér. A tömeg ünnepélyes eseményre gyűlt össze: két kiváló építész, Rimanóczy Gyula és Schmidl Ferenc munkájának eredményeként a térrel együtt ekkor avatták fel az Országzászló emlékművet, amely a következő évtizedekben számos alak- és funkcióváltozáson ment át.
2026.06.08. -
Városismereti verseny
Több évtizedre visszanyúló hagyományt terjesztett ki iskolai rendezvényből városi rendezvénnyé a Székesfehérvári SZC I. István Technikum. Az államalapító királyunk nevét viselő iskolában minden tanév végén több száz diákot megmozgató városismereti versenyt rendeznek az iskola tanárának, Guber Istvánnak szervezésében és vezetésével.
2026.06.02. -
Ki volt Saára Gyula?
Immár 15 éve annak, hogy Székesfehérvár önkormányzata meghirdette a Saára Gyula Útfelújítási Programot. A városi alapból azóta számos út és járda újult meg, a fejlesztések pedig folytatódnak. De ki volt a program névadója, mit érdemes tudnunk róla és koráról? Milyen események fűződnek a munkásságához?
2026.05.26.
Megemlékezés Székesfehérvár török alóli visszavételének 338. évfordulóján
Székesfehérvár török alóli visszavételének 338. évfordulójára emlékeztek kedden. A Nemzeti Emlékhely Várkörút felőli oldalán található emléktáblánál néma koszorúzást tartottak. Székesfehérvár mintegy másfél évszázados hódoltság után szabadult fel az oszmán-török uralom alól.
2026.05.19. 12:28 |
1688. május 19-én Székesfehérvár 1000 fős védőőrsége és kb. 3000 fő, a törökökkel együtt távozó személy hagyta el a várost, ezzel véget ért a 145 éves török fennhatóság.
A távozók romokat, káoszt hagytak maguk után, így a nagy múltú koronázóvárost szinte a semmiből kellett újjáépíteni.
Székesfehérvár török alóli visszavételének 338. évfordulója alkalmából néma főhajtással emlékeztek a Nemzeti Emlékhely Várkörút felőli oldalán található emléktáblánál. Közösen koszorúzott dr. Cser-Palkovics András polgármester, dr. Molnár Krisztián, a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke, valamint Békési Ferencné, Fazakas Attila és Viza Attila önkormányzati képviselők. Az emléktáblánál már korábban elhelyezte a megemlékezés virágait az I. András Király Lovagrend.