-
Az Országzászló nyomában
1936. május 24-én megtelt a vármegyei és városi múzeum előtti tér. A tömeg ünnepélyes eseményre gyűlt össze: két kiváló építész, Rimanóczy Gyula és Schmidl Ferenc munkájának eredményeként a térrel együtt ekkor avatták fel az Országzászló emlékművet, amely a következő évtizedekben számos alak- és funkcióváltozáson ment át.
2026.06.08. -
Városismereti verseny
Több évtizedre visszanyúló hagyományt terjesztett ki iskolai rendezvényből városi rendezvénnyé a Székesfehérvári SZC I. István Technikum. Az államalapító királyunk nevét viselő iskolában minden tanév végén több száz diákot megmozgató városismereti versenyt rendeznek az iskola tanárának, Guber Istvánnak szervezésében és vezetésével.
2026.06.02. -
Ki volt Saára Gyula?
Immár 15 éve annak, hogy Székesfehérvár önkormányzata meghirdette a Saára Gyula Útfelújítási Programot. A városi alapból azóta számos út és járda újult meg, a fejlesztések pedig folytatódnak. De ki volt a program névadója, mit érdemes tudnunk róla és koráról? Milyen események fűződnek a munkásságához?
2026.05.26. -
Megemlékezés a 338. évfordulón
Székesfehérvár török alóli visszavételének 338. évfordulójára emlékeztek kedden. A Nemzeti Emlékhely Várkörút felőli oldalán található emléktáblánál néma koszorúzást tartottak. Székesfehérvár mintegy másfél évszázados hódoltság után szabadult fel az oszmán-török uralom alól.
2026.05.19.
Kezdődik a Kodolányi szabadegyetem - Életutak és életpályák Fejérből
Szabadegyetemi programsorozatot hirdetett az őszi szemeszterben a Kodolányi János Egyetem Életutak és életpályák Fejérből címmel. Az első előadás 2025. szeptember 25-én, 18 órakor lesz Szőgyény-Marich László a polgári Székesfehérvárért és Fejér vármegyéért címmel. Az előadó: Dr. Vizi László Tamás, tudományos rektorhelyettes, Kodolányi János Egyetem.
2025.09.24. 08:11 |
Helyszín: Kodolányi János Egyetem (Székesfehérvár, Rákóczi utca 25., Technika Háza)