Kezdenek virágba borulni a közterületi fák és bokrok a tavaszi napsütésben

Városszerte kezdenek virágba borulni a kora tavasszal meginduló fás szárú növények. Csodálatosan sárgállanak az aranyesők és a különböző szilva fajták többsége is elkezdett már virágozni. Hamarosan a japánbirsek is teljes virágzásban lesznek és a díszcseresznyék, babarózsák is kibontják virágaikat. Székesfehérvár közterületein mintegy nyolcvanezer fa található.
2026.03.23. 17:42 |
Kezdenek virágba borulni a közterületi fák és bokrok a tavaszi napsütésben

A Városgondnokság a napokban végez a tavasz eleji, vegetációs időszak előtti közterületi metszésekkel, melynek az a célja, hogy a közterületeken lévő növények egységes képet adjanak majd tavasszal és nyáron.