-
Évadzáró a Vidi utánpótlásnál
Szombaton délután a Sóstói Utánpótlásközpontban gyűltek össze a Vidi up-edzők, hogy egy jó hangulatú évzáró keretében elbúcsúztassák a kilenc év után távozó utánpótlás-sportigazgatót, Simek Pétert. Az eseményen részt vett dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki szintén megköszönte a szakember elhivatott munkáját.
2026.06.13. -
Világbajnoki selejtező a MET-ben
Július 6-án Székesfehérvár ad otthont a magyar férfi kosárlabda-válogatott Belgium elleni világbajnoki selejtezőmérkőzésének. Az Alba Fehérvárt Pongó Marcell képviseli a nemzeti csapatban.
2026.06.12. -
Futóterápia
Van egy módszer, ami segít leküzdeni a szorongást, a depressziót, ellenállóbbá tesz a stresszel szemben, támogatja a gyászfolyamatot, a traumák feldolgozását, de addiciók és kiégés esetén is hatékony.
2026.06.12. -
Indul a vb!
A Mexikó-Dél-afrikai Köztársaság párosítással helyi idő szerint csütörtök este elrajtol a 2026-os labdarúgó-világbajnokság. A belvárosi teraszok készen állnak a nyitányra.
2026.06.11.
Két vereség után javítana a Fehérvár az Omonia ellen
A nyári szünetben számos kulcsjátékosát elvesztette a magyar csapat, ennek ellenére első négy mérkőzésén két-két győzelem és döntetlen volt a mérlege az új vezetőedzővel, Pető Tamással. Múlt héten aztán a ciprusi első felvonáson az 1-0-s kudarccal megszakadt a veretlenségi sorozat, amelyet vasárnap egy újabb, 4-1-es vereség követett Újpesten.
A piros-kékeknek akkor lesz esélyük felülmúlni a magyar válogatott Lang Ádámot is foglalkoztató szigetországi riválist, amennyiben azt a szervezett játékot mutatják, mint az első négy találkozójukon, ezeken ugyanis mindössze két gólt kaptak. Bár Cipruson megúszták egyetlen góllal, de a meccs összképe alapján az eredmény rájuk nézve volt hízelgő, az Újpest ellen viszont már jószerivel egy félidő alatt eldőlt a három pont sorsa.
Könnyű dolguk semmiképpen sem lesz a székesfehérváriaknak, mert a ciprusi bajnokság bronzérmese az előző négy idényből háromszor főtáblán szerepelhetett: 2021-ben és 2023-ban az Európa-liga, míg 2022-ben a Konferencia-liga csoportkörében szerepelt, igaz, onnan egyik alkalommal sem jutott tovább.
Ami valamelyest a Fehérvárnak kedvezhet, hogy a ciprusi pontvadászat csak augusztus végén kezdődik, így még messze van a csúcsformájától az Omonia, bár ez korántsem látszott az eddigi nemzetközi mérkőzésein, mert a Fehérvár megérdemelt legyőzése mellett a georgiai Torpedo Kutaisi csapatát kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel búcsúztatta.
Érdekesség, hogy bár mindkét fél rendszeres szereplőnek számít nemzetközi porondon, a Fehérvárnak még nem volt ciprusi, míg az Omoniának magyar ellenfele.
A párharc győztesére a horvát NK Osijek és az azeri Zira továbbjutója vár a következő, immár főtáblára kerülésért sorra kerülő negyedik selejtezőkörben, a vesztes pedig búcsúzik.