Kamarakoncert és közös séta a megújult Díszudvarban és Koronázó téren

Elkészült a Városháza Díszudvara és a Koronázó tér burkolata is megújult. Közös sétára, majd fúvós minikoncertre várnak mindenkit pénteken 17 órakor – erre közösségi oldalán invitál mindenkit dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2025.10.08. 14:55 |
Kamarakoncert és közös séta a megújult Díszudvarban és Koronázó téren

Régi lakossági igény vált valóra azzal, hogy a Koronázó tér töredezett burkolata megújult, és immár biztonságos, fagyálló kövezet került a forgalmas szakaszra. Nemcsak ez a felújítás zárult eredményesen, hanem befejeződött a Városháza Díszudvarának megújítása is. Két ütemben zajlott a beruházás, először a felszín alatti közművek cseréje valósult meg, majd a közösségi térként szolgáló udvar teljes tereprendezése és egy nagyszabású növénytelepítés is megtörtént az elmúlt hónapokban.

„Elkészült a Városháza Díszudvarának felújítása. A teljes burkolat cseréje mellett átfogó növénytelepítéssel és utcabútorok kihelyezésével újjászületett udvar már most is látogatható. Hivatalosan pénteken, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és a Helyőrségi Zenekar kamaraformációinak közös műsorával adjuk át. Mindenkit nagy szeretettel várunk 17:00-kor a Nemzeti Emlékhely elől induló közös sétára a Városház tér udvarához, és az ottani térzenére!”tette közzé közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester, hogy a közös eredményt egy közösségi programmal, sétával és minikoncerttel adják át használatra a fehérváriaknak és minden arra közlekedőnek.

Városfejlesztés

  1. Célegyenesben a Vasvári felújítása

    A beruházás során a régi épületrész felújítási munkálatai befejeződtek és az új épületszárny kivitelezési munkái is a végéhez közelednek – árulta el dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki elmondta, hogy tovább folytatódnak a fehérvári iskolafelújítások.

    2026.03.06.
  2. Erdőtelepítés Sóstón!

    Egy hektárnyi erdővel, 6500 facsemetével bővítjük a Sóstó Természetvédelmi Területet - tette közzé közösségi oldalán a város polgármestere. A február 20-i, pénteki Közgyűlés dönthet az erdőtelepítés szükségességéről. 5500 darab szürke nyár adná az állomány gerincét. 

    2026.02.19.
  3. Útfelújítások a költségvetésben

    A Versenyképes Járások Program 820 millió forintos visszatérítése mellé, még egyszer ennyit tesz hozzá a város. Az útfelújításokba eddig bekerült 42 felújításból - a már megkezdett beruházások mellett - az idei költségvetés 2026-27, illetve 2027-28 vonatkozásában mintegy harminc felújítás elindítását tartalmazza. Az alábbiakban kigyűjtöttük az idei költségvetés tervezetéből az útfelújításokat.

    2026.02.15.
  4. Útfelújítások Fehérváron

    A város nagy gyűjtőútjait, a közösségi közlekedés számára kiemelt jelentőségű, illetve a városrészek közlekedése szempontjából fontos utakat, valamint több olyan, régebb óta felújításra váró lakóövezeti utcát is érint a most induló, nagyszabású útfelújítási program, amelynek részleteit keddi sajtótájékoztatóján ismertette dr. Cser-Palkovics András polgármester és Vargha Tamás miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője.

    2026.02.03.