-
Hálózatfejlesztési nagyprojektek
Két, Fejér megyét is érintő villamosenergia-hálózati fejlesztési projekt megvalósításával kapcsolatban tartanak online nyilvános konzultációt június 23-án. A Danube InGrid és a Selena projekt is a biztonságosabb, rugalmasabb áramellátást és a megújuló alapú áramtermelés hálózati integrációját segíti.
2026.06.17. -
A vízvezeték cseréjével kezdődik a Nagyszombati út felújítása
A kivitelező megkezdi a Nagyszombati utca felújításának első ütemét. Az ivóvízvezeték-hálózat átépítése a Zsolnai út – Aranybulla sétány közötti szakaszon, az úttest melletti zöldterületen zajlik. Ehhez kapcsolódóan félpályás forgalomkorlátozást vezetnek be, amelyet minden délután elbontanak, azaz csak a munkavégzés tényleges időtartamában kell a lezárással számolniuk a közlekedőknek.
2026.06.09. -
A remény otthona
Új helyszínen, a Szent Kristóf Plébánia épületében folytatja segítő-támogató tevékenységét a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia. A megújult maroshegyi épületben működik mostantól a nappali intézmény és a közösségi ellátás, amelyek a Móri útról költöztek át, valamint itt kapott helyet a közösségi szolgálat is. Az új épületet pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel.
2026.06.05. -
Új rámpa az otthonban
y Új rámpa segíti az akadálymentes közlekedést a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában. A bruttó 11 millió forintból elkészült beruházás eredményeként a mozgáskorlátozottak az eddiginél sokkal könnyebben, akár önállóan is ki tudnak jutni az intézmény udvarára, ami jelentősen javítja az életminőségüket, a mindennapjaikat.
2026.06.03.
Jól halad az építkezés a Sóstón - nagy játszótér és fitneszpark is lesz a kilátó mellett
A pályaépítés előtti utolsó szakaszban tart a stadion építése és egy hónap múlva megkezdődik a pályaszerkezetnek a kialakítása is – mondta Mészáros Attila alpolgármester. Több helyen már a burkolási munkálatokat végzik a lelátók alatti kiszolgáló egységekben és a székek nagy része is a helyére került. Jövő héten pedig elkezdődik a külső burkolat, dísz acélhálóinak a szerelése és várhatóan április végén, május elején érkezik az előnevelt fű is a pályára. Mészáros Attila kiemelte, hogy a szerződésekben foglalt ütemterv szerint zajlik az építkezés.
Nagyon figyeltek arra, hogy a Sóstó Természetvédelmi Területhez illeszkedjen a stadion, így több mint húszezer négyzetméternyi zöldterület lesz az épület körül és a Sóstó látogatóközpontja is a stadionban lesz. Nagyon sok olyan közösségi tere lesz az új létesítménynek, ahol nem csak a focihoz közvetlenül kapcsolódó rendezvények is helyet kaphatnak.
A bejáráson az önkormányzati képviselők mellett Székesfehérvár országgyűlési képviselője Vargha Tamás is ott volt.
A természetvédelmi terület és a stadion között egy komoly játszótér és fitnesz park épül a már elkészült kilátó mellett. Több mint kétszáz kerékpár tároló lesz és innen indul majd a megújult Sóstó tanösvény is.
Egy igazi új közösségi tere jön létre a városnak, köszönhetően az állami forrásnak – hangsúlyozta Cser-Palkovics András polgármester. A stadion építése előrehaladott állapotban van, hiszen három lelátórész már szinte elkészült és az épületet körülölelő belső és külső keringő is szinte készen van már.
Mint mondta a Sóstót és a stadiont egy nagyon szép közösségi tér köti majd össze. Nem lesz semmilyen kerítés és szabadon lehet körbejárni az épületet a játszótér és a fitnesz park mellől. Bízom abban, hogy nagyon sok, jó hangulatú, sok nézőt vonzó mérkőzést fogunk látni és szurkolhatunk majd a csapatnak – mondta Fehérvár polgármestere.