-
Városi ballagás 2026.
Szombaton délelőtt 21 iskola 85 végzős osztályának 2068 fiatalja búcsúzott a várostól és az alma matertől a város közös ballagási ünnepségén. A rendezvény végén, szép hagyományként az iskolák végzős diákjainak képviselői emlékszalagot kötöttek Székesfehérvár zászlajára.
2026.05.02. -
Szent Flórián-napi ünnepség
Ünnepi állománygyűlést tartott Szent Flórián napja alkalmából a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Városháza Dísztermében rendezett eseményen a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentje előtt tisztelegve emlékeztek meg a jelenkor tűzoltóinak munkájáról. Az ünnepség keretében adták át a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjat is Réger István tűzoltó zászlósnak.
2026.04.30. -
Várják a javaslatokat a Pro Theatro díjra
Idén is várják a javaslatokat a "Pro Theatro" díjra. A kitüntetésre bárki tehet ajánlást, a javaslatokat május 26-ig lehet benyújtani.
2026.05.01. -
Ismét alacsony a vízszint
Ismét aggasztóan alacsony a Velencei-tó vízszintje. A szakemberek szerint az elmúlt időszak csapadékhiánya látványosan meglátszik a tavon, amely sekélysége miatt különösen érzékenyen reagál a száraz, meleg időszakokra.
2026.05.01.
Jogerős a fehérvári választási eredmény - várhatóan pénteken lesz az alakuló ülés
Dr. Cser-Palkovics András polgármester hétfőn és kedden valamennyi megválasztott képviselővel személyes találkozón beszéli meg az önkormányzat előtt álló feladatokat, és az egyes képviselők ebben vállalt részét.
A polgármester Székesfehérvár Közgyűlésének alakuló ülését várhatóan péntekre, október 25-ére hívja össze. Az ünnepélyes alakuló ülésen kerül sor a képviselők és a polgármester eskütételére, továbbá a polgármester programbeszédére. A képviselők megválasztják az alpolgármestereket és a tanácsnokokat, továbbá a tervek szerint – egyelőre képviselő tagokkal – felállításra kerül a bizottsági struktúra is. Az úgynevezett „külsős” bizottsági tagok megválasztására illetve az önkormányzati cégeknél szükséges személyi döntésekre várhatóan novemberben kerül sor.