-
Gyere és alkoss szabadon!
Gyermekműhely címmel idén nyáron is megszervezi kétturnusos napközis táborát a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Az első turnusra már csak korlátozott számban, a másodikra még bőven vannak szabad férőhelyek. Várják a jó hangulatban, szabadon alkotni vágyó, 10-16 év közötti fiatalokat, akik különféle mesterségekbe kóstolhatnak bele.
2026.06.23. -
Programok a kastélyban
Különleges programokra várják az érdeklődőket a fehérvárcsurgói kastélyba ezen a nyáron is. Júliusban koncertet és botanikai sétát is rendeznek.
2026.06.23. -
Nagyot ment a korai FEZEN
Hat helyszínnel, emlékezetes koncertekkel és teltház-közeli napokkal zárta kapuit a FEZEN Fesztivál. A megszokottnál jóval korábbi, júniusi időpont a szervezők szerint abszolút bevált, így Székesfehérváron egy hamisítatlan, kánikulai hétvégével hivatalosan is beindult a 2026-os országos fesztiválszezon.
2026.06.22. -
Játszótérről játszótérre
A SZÉNA Egyesület a Családokért idén nyáron ismét meghirdette a tavaly nagy sikerrel megvalósult „Játszótérről játszótérre” közösségi programját, amely mától, június 22-től egészen augusztus 31-ig várja a székesfehérvári és környékbeli kisgyermekes családokat.
2026.06.22.
Idén is karácsonyi ünnepséggel kedveskedtek a Szent György Kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermek Osztály kis betegeinek
Idén immár 41. alkalommal szerveztek karácsonyi ünnepséget a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermek Osztályán.
A zenés műsor előtt Dr. Simon Kornélia osztályvezető főorvoshelyettes üdvözölte az ünnepségen megjelenteket. Elmondta, hogy idén különösen sok gyermeket kezelnek ebben az időszakban, de reményei szerint karácsonyra sokan haza is mehetnek, és otthon, a családjuk körében tölthetik az ünnepeket. Végül megköszönte a város vezetőinek, hogy folyamatosan nyomon követik és támogatják a gyermekosztály működését, majd boldog karácsonyt kívánt minden jelenlévőnek.
„A gyermekeknél és a gyermekek egészségénél nincs nagyobb kincs.” – fogalmazott dr. Cser-Palkovics András polgármester, majd megköszönte a meghívást és az ünnepek alatt is dolgozó kórházi kollégák áldozatos munkáját, továbbá a Mits-család elkötelezettségét, hogy évről-évre visszatérnek és műsorukkal mosolyt csalnak a beteg gyermekek arcára. Befejezésül azt kívánta, minél hamarabb gyógyuljanak meg a kis betegek, hogy szüleikkel együtt hazatérhessenek az ünnepekre.
Dr. Bakos Gábor főigazgató kiemelte, nehéz dolog a karácsonyt a kórházban tölteni, különösen a gyermekeknek, de kollégái munkájának hála jó kezekben vannak. Megköszönte az Önkormányzat támogatását, ami lehetővé tette, hogy idén is ajándékokkal kedveskedjenek a kicsiknek és évről-évre hozzájárul ahhoz, hogy egyre jobb kórházzá váljanak. Végezetül betegség- és balesetmentes boldog ünnepet kívánt a jelenlévőknek.
A hagyományokhoz hűen idén is Mits Péter és fiai, Mits Gergely és Mits Márton varázsoltak mosolyt a gyermekek és a szüleik arcára, akik dalról dalra jobban belemelegedve, boldogan vettek részt a tapsolásban, éneklésben és a közös mókában.