-
Kissné Mohácsi Éva köszöntése
1991-ben érkezett a Polgármesteri Hivatal kötelékébe Kissné Mohácsi Éva, akit több mint három évtizedes szolgálatáért, nyugdíjba vonulása alkalmából köszöntött szerdán dr. Cser-Palkovics András polgármester és dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző.
2026.06.17. -
Ültess fát Fehérváron
A Virágos Székesfehérvár pályázat mintájára LOMBKoronás Székesfehérvár névvel idén is meghirdeti faültetési pályázatát a Városgondnokság. Június 10-től lehetőség van pályázni egy-egy konténeres facsemetére, melyet a földben és föld fölött futó közművek miatt a Városgondnoksággal egyeztetve lehet majd elültetni és gondozni, kizárólag fehérvári közterületen.
2026.06.17. -
Fel kell keresni a végrehajtót
Nem minden végrehajtási ügyet függesztenek fel automatikusan a 2026-os évi 16-os törvény éltebe lépésével. A Fehérvár Televízió Köztér című műsorának vendége volt Várhelyi Tamás és Kummer Máté, az ügyvédeket az aktualitásokról és a legfontosabb tudnivalókról kérdeztük.
2026.06.17. -
Harmincöt éve történt
Harmincöt éve indult el a szovjet csapatok kivonása hazánkból. Az évforduló kapcsán Borsits László nyugállományú vezérezredes, a Magyar Honvédség akkori vezérkari főnöke tekintett vissza a történésekre.
2026.06.17.
Idén is átadták az Aranyember-díjakat - művész, mérnök, önkéntes szervezet és újságíró is van a díjazottak közt
Idén négy "Aranyembert" köszöntöttek.
Ebben az esztendőben, Nagy Judit, a Szabad Színház művészeti vezetője, rendezője, Tarsoly Péter az Óbudai Egyetem tanára, földmérő mérnök, geoinformatikai szakmérnök, A Fehérvári Heti Betevő, az évek óta töretlen lendülettel, önkéntes segítőkkel végzett munkájáért, és posztumusz Zágoni Erzsébet újságíró részesült az elismerésben, amelyet fia Pallós István vett át.
A Tarsoly Ifjúságért Egyesület minden évben, a Római Szerződés aláírásának évfordulójának apropóján hozza nyilvánosságra, hogy kiknek ítéli oda az Aranyember-díjat.
A Római Szerződés az első lépés volt annak idején, 1957-ben az európai integráció felé, az Európai Unió megalakításához. A kitüntetést Herczog Edit az egykori Európai Parlamenti képviselő alapította 2012-ben. Az elismerést évente azok a Fejér vármegyéhez kötődő polgárok és közösségek nyerhetik el, akik a szakterületükön kimagasló munkát végeznek, szemléletüket, értékrendjüket meghatározza a nyitottság, amely egybevág az európaiság gondolatával. Ennek szellemében arra is elkötelezetten törekednek, hogy átadják ismereteiket, tapasztalataikat a társadalom minden rétegének – különösképpen a fiatalabb nemzedékeknek.
A 2017-ben megalakult a Tarsoly Egyesület kezdeményezésére az a - korábbi díjazottakból álló - bizottság, amely tovább folytatta az Aranyember-díj hagyományát, és azóta immár az új tagság választja meg a díjazottakat.
A Tarsoly Ifjúságért Egyesület ünnepségén az egyesület elnöke Barna Éva és Herczog Edit a bizottság elnöke köszöntőjét követően, adták át az idei díjakat Aranyember-díjakat az Európa Klubban.