Hétszáz négyzetméternyi járda újult meg a Palotavárosban

Négy helyszínen újultak meg járdaszakaszok a Városgondnoksága ÚT 2017-19 programja keretében a Palotavárosban. Szerdán délután megtörtént a műszaki átadása a Jancsár utca 1.-5. és 39-41. szám közötti, illetve a Sziget utca 33-35., 35-41. és 47-51. szám alatti felújított járdaszakaszoknak.
2019.04.10. 10:37 |
Hétszáz négyzetméternyi járda újult meg a Palotavárosban

A Palotavárosban harmadik éve folyó út-járda-parkoló felújítási munkák március végére elkészült ütemében mintegy 700 m2 járdaburkolat újult meg. A Jancsár utca 1-5. és 39-41. szám közötti, illetve a Sziget utca 33-35., 35-41. és a 47-51. szám alatti járdák felújítása ezúttal is Székesfehérvár Városgondnoksága Kft. ÚT 2017-19. programja keretében valósulhattak meg.

Farkas László, a 7. számú választókerület önkormányzati képviselője a műszaki átadás-átvétel során elmondta, hogy a több mint 30 éve épült lakótelepen már indokolt volt az állagmegóvási munkák mellett a felújítás is. „Ahogy a város többi városrészében is, úgy Palotavárosban is három éve kezdődtek el az út-járda-parkoló felújítási munkák. Ebben az említett időszakban 200 millió forintból valósulhattak meg különböző beavatkozások, amellyel úgy gondolom még élhetőbb lett Palotaváros környezete. Remélem a továbbiakban is lehetőség lesz folytatni a programot, hiszen vannak még további terveink.” – emelte ki a képviselő.

A közel 700 m2-en végzett aszfaltkopóréteg bontása és új építése mellett, sor került még a meglévő alépítmények és szegélyek szüksége szerinti javítására és cseréjére is. A kopóréteg cseréjére minden esetben AC 4 vagy AC 8 jelű keverőtelepi aszfaltból, bitumen emulziós előkenéssel, 3 cm vastagságban, gépi terítéssel és hengerezéssel. A munka 100%-ban önkormányzati finanszírozásból valósult meg.

Városfejlesztés

  1. Újabb erdőtelepítés

    3,5 hektáros területtel bővül a Székesfehérvárt délnyugat felől körbeölelő erdőtömb láncolat, amelynek „Fehérvár Tüdejeként” nemcsak a levegő és a talaj szennyezettségének kiszűrésében, hanem a klíma alakításában is kiemelt szerepe van. Az Alsóvárosi Pihenőpark melletti területen a hétvégén fejezik be a Vadex Mezőföldi Zrt. szakemberei a 21 ezer facsemete ültetését.

    2025.12.05.
  2. Jövő hét elejére elkészülnek

    Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Már csak néhány felfestés hiányzik, amelyekkel – az időjárás függvényében - várhatóan e hét végére, vagy a jövő hét elejére végez a kivitelező.

    2025.12.04.
  3. Elkészült a járdafelújítás

    Már a megújult járdaburkolaton közlekedhetnek a gyalogosok a Józsa Attila utca páros oldalán is. A város egyik legszélesebb sétányának felújítása szeptember közepén kezdődött és be is fejeződött. A beruházást teljes egészében önkormányzati forrásból finanszírozták – hangzott el a sajtónyilvános helyszíni bejáráson.

    2025.11.12.
  4. Elkészült a felújítás

    Spányi Antal megyés püspök áldotta meg pénteken délelőtt a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda csodálatosan megújult és kibővült Megyeház utcai épületegyüttesét. Az ünnepi alkalmon megemlékeztek az intézmény fennállásának 30. születésnapjáról is.

    2025.11.07.