Fehérvári Mézünnep - augusztus 14-én kezdődik az Országzászló téren

Idén augusztus 14 és 16 között rendezik meg a Fehérvári Mézünnepet, amelyre a határon innen és túlról is érkeznek mézlovagrendek: a látványos felvonulás mellett a gyerekeket "Zümmögő" játszóház is várja majd az Országzászló téren, de természetesen lesz mézvásár, mézkóstolás is különlegességekkel.
2026.08.03. 09:03 |
Fehérvári Mézünnep - augusztus 14-én kezdődik az Országzászló téren

Ez a hétvége nemcsak a mézről szól, hanem a magyar méhészet hagyományairól, a helyi termelőkről és egy igazi családi élményről.

Augusztus 14-én pénteken kezdődik és három napig tart majd az Országzászló téren és a Sóstó Természetvédelmi Területen a Fehérvári Mézünnep, melynek célja, hogy a méhész szakma képviselői megismertessék és népszerűsítsék a magyar mézet, a rendszeres mézfogyasztást és a különböző méhészeti termékeket. A szervező Szent István Mézlovagrenden túl jönnek résztvevők a Kárpát-medence több részéről.

A Mézlovagrendek és a Mézkirálynő felvonulása és a mézlovag avatás Magyarország újonnan megválasztott mézkirálynőjével augusztus 16-án, vasárnap délután lesz.