-
Akik értünk dolgoznak Szenteste
Kedves karácsonyi műsorral köszönte meg az ünnepek alatt is szolgálatot teljesítők áldozatos munkáját az Arany János iskola Honvédelmi Szakköre. A Királykút Emlékházban pénteken rendezett, szeretetteljes ünnepségen a rendőrség, a honvédség, a katasztrófavédelem és a MÁV képviselői vettek részt, akik a Hétpettyes Óvoda és az Emerson által készített, névre szóló ajándékokat adtak át a diákoknak.
2025.12.12. -
Júniusra költözik a FEZEN
A FEZEN 2026-ban a nyári fesztiválszezon egyik első nagy rendezvénye lesz. A júniusi időpont mellett megérkeztek az első fellépők is. A műfaji sokszínűségből jövőre sem enged a fesztivál, így Azahriahtól a finn Sonata Arctic metálzenekarig számtalan kedvencet felsorakoztató kínálattal készül a fehérvári fesztivál. És ez még csak az első “fellépőcsomag” a lista folyamatosan bővül - ígérik a szervezők.
2025.12.12. -
Advent Feketehegy–Szárazréten
Zenés műsorok, közösségi élmények, sőt bábszínház is várja a Feketehegy-Szárazrét lakóit december 14-én vasárnap a Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvarban. A délután során zenés műsorok, bábelőadás, kézműves foglalkozások és közösségi élmények teremtik meg a karácsonyi hangulatot.
2025.12.12. -
Karácsonyi ajándékötletek
Miből és hogyan készítsünk természetes alapanyagokból hasznos ajándékot karácsonyra? Lencsés Rita gyógynövényszakértőtől megtudhatjuk a december 14-én, vasárnap 16.00 órakor a Patikamúzeumban kezdődő előadásán.
2025.12.12.
Ezek lesznek a Székesfehérvári Királyi Napok programjai augusztus 19-én, csütörtökön
Tavaly a járvány miatt a hagyományoktól eltérő keretek között rendezték meg az Öreghegyi Mulatságot, így nagy öröm, hogy idén bővített programkínálat keretében láthatják vendégül a fehérváriakat Szent István ünnepének előestéjén.
Az Öreghegyi Mulatságok hagyományosan A szőlőműves szobor megkoszorúzásával kezdődik a Noé-hegyi Szent István Borrend részvételével, 15.55 órakor a Fiskális-Pozsonyi úti körforgalomban. A Bory-téren 16 órakor felavatják a Szent István Mézlovagrend új tagjait, majd műsort adnak a Főnix Rock and Roll SE növendékei. 17.00 órakor felvonulnak a borlovagrendek, ezt követik az ünnepi köszöntők, az új kenyér megszentelése, a boráldás és a borlovagok avatása.
17.50-től könnyed szórakozást ígérő produkciók jönnek a színpadon: fellép a Harmónika Trió, Jónás Andrea és Fehér Adrienn, illetve a Felicita Kulturális és TáncSport Egyesület. Lesz népmesés gyerekelőadás, Zsigmond Lala műsora, majd 20.50-től utcabál a J.A.M Showbanddel. 16.00 és 19.00 óra között folyamatosan kézműves foglalkozásokkal és jótékonysági süteményvásárral is várják a családokat.
A Belvárosban is folytatódnak a programok: 18.00 órától a királyi óriásbábok felvonulásával, zenészekkel és hagyományőrzőkkel a Vörösmarty Színháztól a Városház térig, ahol a Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar kiskoncertje fogadja a menetet.
20.30 órai kezdettel a Zichy-színpadon a Best of Geszti koncert zárja az estét. A műsorban a legsikeresebb Rapülők, Jazz+Az, Gringosztár és Létvágy-dalokat sűrítik egyetlen ütős produkcióba kiváló muzsikusokkal, énekesekkel.