-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Értetek történt, veletek együtt! – 30 éves az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület
Az egyesület alapítása és az elmúlt három tevékeny évtized Székesfehérvár mindenkori nyugdíjasaiért történt, közösen velük együtt – kezdte köszöntőjét a jubileumi évforduló kapcsán rendezett ünnepségen az egyesület elnöke.
„Egyesületünk összetartó közösség. Ezt 2020 előtt is tudtuk. A járvány időszakában pedig még fontosabbá vált a kortárs kapcsolatok ápolása. Személyes találkozásokra nem volt lehetőség, de a klubok telefonon, a világhálón keresztül tartották egymással a kapcsolatot, segítettek egymásnak.” Csetényi Attiláné örömét fejezte ki, hogy hosszú idő után végre ismét együtt, személyesen ünnepelhet a nyugdíjasok közössége. A jövőbeni tervekről szólva elmondta, szeretnék folyatni éves programjaikat, emellett erősíteni nemzetközi kapcsolataikat. „Célunk továbbra is az, hogy klubtagjaink tudásban, lelkiekben és szellemileg gazdagodjanak a kortársakkal együtt töltött idő alatt. Ez jó hatást gyakorol testre és lélekre egyaránt.” – zárta ünnepi beszédét az egyesület elnöke.
Másokért tenni, szeretettel. Ez az egyesület összetartó ereje – mondta Vargha Tamás miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője köszöntőjében. A klub tagjai aktív évtizedeikben mindig másokért tettek, kisebb és nagyobb közösségekért. Ma családjaik mellett az ARNYE közösségéért tesznek szeretettel, amiért köszönetet is mondott Vargha Tamás.
A város nevében dr. Cser-Palkovics András polgármesteri emléklappal köszöntötte a jubiláló szervezetet. Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület nagy értéke a városnak – mondta a polgármester, majd megemlékezett a korábbi egyesületi elnökökről, Dr. Kecskés Lászlóról (1992-1993), Iski Károlyról (1993-1997) és Láng Hugóné Rózsikáról (1997-2010), a klubvezetőkről és az egykori tagokról, akiknek köszönhetően folyamatosan élt és él ez az egyesület. A kluboknak nemcsak múltja, hanem jelene is van, köszönhetően a mai tagságnak, vezetésnek – emelte ki. Gazdag programok, kortárs közösség várja mindazokat, akik most csatlakoznak majd a várost átfogó klubhálózathoz. A város egykori polgármesterei, Balsay István személyesen, Warvasovszky Tihamér pedig levélben gratulált a 30 éves egyesületnek.
Az ünnepi program baráti beszélgetésekkel folytatódott, majd az ebédet és a születésnapi tortát követően Buch Tibor zenés műsorával zárult.