-
Szeretetkaland 2026
A Házasság Hete alkalmából 2026-ban is elindul a Szeretetkaland, a Székesfehérvári Egyházmegye online kapcsolaterősítő programja jegyes- és házaspárok számára. A több mint tízéves múltra visszatekintő kezdeményezés heti, otthon elvégezhető feladatokkal segíti a párokat abban, hogy tudatosan időt és figyelmet ajándékozzanak egymásnak, és megújítsák kapcsolatukat.
2026.02.02. -
Farsangfarki felvonulás Fehérváron
Február 15-én, vasárnap rendezi hagyományos farsangfarki mulatságát a Szabad Színház Székesfehérvár Belvárosában. Lesz maskarás felvonulás, tél kitáncolás, játékos fánkevő verseny, hagyományos bőgőtemetés és kiszebáb égetés is. Az évtizedes múltra visszatekintő farsangfarki programra minden jelmezest várnak!
2026.02.02. -
Szülésre felkészítő tanfolyam
Folytatódik a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda szervezésében az ingyenes, szülésre felkészítő tanfolyam. A február 16-án induló csoporthoz már most lehet jelentkezni.
2026.02.01. -
Tengerre, Mackók!
Február második napján minden figyelem a medvék felé fordul, hiszen az időjósló népszokás szerint, ha a medve kijön barlangjából és meglátja árnyékát, hátat fordít és visszamegy aludni, tehát hosszú tél várható. Van azonban egy fehérvári különítmény, a medvetársadalom legfrissebb egyedei, akik egészen más terveket szövögetnek.
2026.01.31.
Egy különleges, kolorádói jegenyefenyő lett idén Székesfehérvár karácsonyfája
Teherautó, daruskocsi és városgondnoksági autók érkeztek hétfőn reggel a feketehegy-szárazréti Ipoly utcába, ahol Menyhártné Szabó Katalin, Szontaghné Kovács Erika, a körzet önkormányzati képviselője, valamint Törő Gábor országgyűlési képviselő éppen azt latolgatták, miként fogják majd a szakemberek kiemelni a helyéről azt a terebélyes fenyőt, amelyet tulajdonosa felajánlott Székesfehérvár számára, hogy advent idején örömöt, ünnepi hangulatot hozzon a belvárosban sétálók mindennapjaiba.
Menyhártné Szabó Katalin úgy 18 évvel ezelőtt, egy kertészetben vásárolta meg az akkor még alig egyméteres fenyőt, ami formásságával azonnal megtetszett neki. Amint a fenyő gazdájával hétfőn reggel a fát körbejártuk, kiderült, hogy nem ezüstfenyőről van szó, hanem egy különlegesebb, kolorádói jegenyefenyőről, aminek a tüskéi nem szúrnak, és ha az ember megdörzsöli a levelét, nagyon finom, citrusos illatot áraszt. Mint megtudtuk, a közel két évtized alatt Katalin szívéhez nőtt a „fácska”, amit az öntözésen túl kezdetben még tápoldattal is rendszeresen ellátott a gazdája. Katalin minden évben megnézi a város ünnepi fenyőjét, amelyek között – mint mondta – látott szépeket és kiemelkedően szépeket is, de úgy gondolta, hogy az övé talán még szebb, ezért ajánlotta fel a városnak. Hozzátette, természetesen kimegy megcsodálni a már feldíszített fát, nagyon kíváncsi arra, hogy mutat az adventi forgatagban. És persze a helyére, a kertbe, egy új, kisebb fenyőfa kerül majd.
Szontaghné Kovács Erika, Feketehegy-Szárazrét önkormányzati képviselője hozzátette, nagyon szerencsésnek érzi magát, hogy képviselői munkájának megkezdésével párhuzamosan ez a városrész adhatja Székesfehérvár közös karácsonyfáját, amire az egész városrész büszke lehet.
Törő Gábor országgyűlési képviselő pedig úgy fogalmazott: „Minden településen megvan a története és a szokása annak, miként választják ki a közösség karácsonyfáját. Székesfehérváron is hosszú idő óta lakossági felajánlásként, nagyon szép gesztusként érkezik meg ez a fa a Városház térre, ami a közösség erősítésének is szimbóluma. Úgy látom, egy nagyon szépen díszíthető fáról van szó, ami ráadásul fajtája alapján is különleges. Remélem, advent idején sokan lelik majd örömüket a látványában!”
Mindeközben megérkezett a Szecskó Trans teherautója, és a Városgondnokság szakemberei megkezdték a fa előkészítését: először az egyik tapasztalt kolléga felmászott a fenyőre, hogy a fölé eresztett daru kötelét rögzítse a törzsére, majd – amikor a fát már felülről tartotta a gép – néhány másodperc alatt elválasztották a gyökerétől. Ekkor következett a legnehezebb művelet: a légkábelek között úgy kilavírozni a kertből a teherautóra, hogy az elektromos vezetékek is a helyükön maradjanak és a fa se sérüljön. Szerencsére a profi szakemberek ezt ügyesen megoldották, és a túlméretes szállítmány megindulhatott a Városház térre.
Az arra járó gyerekek igencsak elámultak, amikor a főtér fölött megjelent egy „lebegő fa”, nem győzték csodálni, miként emeli meg újra a daru a hatalmas, nagyjából másfél tonnás fenyőt. A karácsonyfa befaragása egyébként éppúgy zajlott, mint a családok esetében, csak éppen itt nem kézifűrésszel, hanem láncfűrésszel faragták megfelelőre a törzset, sőt, amikor a helyére engedte a fát a daru, még ki is ékelték, hogy biztonságosan álljon.
Innen már csak a feldíszítés van hátra, hogy aztán adventtől mindannyian megcsodálhassuk a városi idei, közös karácsonyfáját.