-
Csabai Pétert köszöntötték
Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.
2026.07.31. -
Vadszeder-gyűjtés elhalasztva
A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.
2026.07.31. -
Ételosztás augusztusban
Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.
2026.07.31. -
Királyi Közkori idén is
A Székesfehérvári Királyi Napok rendezvénysorozat részeként augusztus 14-én, pénteken és augusztus 16-án, vasárnap történelmi óriásbábokkal várja a hűsölni és korcsolyázni vágyókat az Aréna. A különleges közönségkorcsolyán büfé és ruhatár is üzemel majd, valamint korcsolyabérlésre és -élezésre is lesz lehetőségük az érdeklődőknek.
2026.07.31.
Családi foglalkozások, múzeumpedagógiai programok az adventi időszakban
Családi foglalkozások a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében:
2017. november 29. szerda, 16.30-18.00
Szitázás és nyomdázás a Papírformával - hozott pólókra, táskákra, kendőkre, de korlátozott mennyiségben hasonlókat biztosítunk is.
2017. december 6. szerda, 16.30-18.00
Agyagból készítünk ajándék- és dísztárgyakat, Revák Katival. Az elkészült munkákat kiégetjük, még karácsony előtt átvehetőek lesznek.
2017. december 13. szerda, 16.30-18.00
Természetes anyagokból készítünk boszorkányosan ügyes ajándékokat Tóth Eszterrel, és a Luca-napi hagyományok is szóba kerülnek.
2017. december 20. szerda, 16.30-18.00
Nemezből készítünk angyalokat, betlehemes figurákat, díszeket Varga Magdolnával.

Rendhagyó foglalkozások meghívott foglalkozásvezetőkkel szerdai napokon:
November 29-én Kamarás Emese várja vidám játékkal zenével és Weörös Sándor verseivel a kisebbeket. Ajánlott korosztály: 4-8 éveseknek.
December 6-án Revák Kati kerámikusművész agyagból alkot a kicsikkel és nagyokkal, amelyeket ki is égetünk, és eljuttatunk az iskolába. Ajánlott korosztály: 7 éves kortól.
December 13-án Luca-napi mesejátékkal várja a kicsiket, amelyben ők is szereplőkké válnak. Ajánlott korosztály: 4-8 éves korig.
December 20-án az Aranygyapjú Társulat betlehemes bábjátékkal várja a gyerekeket, szép nemezbábokkal és élőzenés kísérettel. Ajánlott korosztály: 7 éves kortól.
A programokról bővebb információ, jelentkezés:
Paréj Gabriella +36 70 338 61 69,
parejgabriella@gmail.com
