-
Újabb intézményvezetők a Városházán
Önkormányzati intézmények ismételten kinevezett vezetőivel találkozott dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán reggel a Városházán. A három vezető – Rábai Ildikó, Zsabka Attila és Juhász Zsófia – státuszának meghosszabbításáról tavaly decemberben döntött városunk Közgyűlése, ennek értelmében mindhárman folytatják eddigi munkájukat.
2026.01.28. -
Két brigád dolgozik folyamatosan a város útjainak kátyúzásán
Már múlt héten elkezdték és jelenleg is folyamatosan kátyúznak a város útjain az ún. zsákos-aszfaltos technológiával. Ez több helyen most ideiglenes megoldás, mert tavasszal meleg aszfaltos technológiával véglegesen javítják meg az úthibákat.
2026.01.27. -
Megalakul a fehérvári csoport
Megalakul a a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Szövetségének székesfehérvári csoportja szombaton a Civil Központban. A cél, hogy az egyes ügyeket feltérképezzék, hogy megoldási javaslatokat kapjanak a károsultak.
2026.01.28. -
Agrár petíció
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a MAGOSZ tiltakozik a Mercosur-megállapodás ellen. Az európai gazdák számára komoly hátrányt jelent az uniós döntés.
2026.01.27.
Civil álláspont az EKF-pályázat meghallgatása után kialakult helyzetről
„Pénteken, a baloldali frakció kivételével Székesfehérvár Közgyűlése hitet tett amellett, hogy végig kell menni az Európa Kulturális Fővárosa 2023 pályázatra benyújtott program pontjain és meg kell valósítani az azokban foglaltakat.”- kezdte álláspontjának ismertetését a Válasz képviselője, majd így folytatta: „noha nem szeretnék kifejezetten párhuzamot vonni a kettő között, de a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja megünneplésének alkalmával eszembe jutott, hogy akkoriban Moszkvából mondták meg, hogy mit kellene tennünk, manapság pedig Brüsszelből. Úgy gondolom, hogy a szakmaiságot nélkülöző döntés-indoklás az Európai Unió alapító atyáinak eredeti szándékaival is teljesen ellentétes.”
„A magam részéről is szeretnék hitet tenni a pályázatban foglaltak megvalósítása mellett. Nem hiszem, hogy azokhoz az elvárásokhoz kellene igazodnunk, amelyek sokallják városunkban a kereszteket és a vidám, akár az utcán táncoló fehér embereket. Székesfehérvári múltunk kötelez minket, hogy tovább haladjunk a saját magunk által kijelölt úton, és valósítsuk meg a pályázatban foglaltakat.” - emelte ki Juhász László, aki elmondta még, hogy szavazatával mindig hozzájárul majd a megvalósítás lépéseihez, gratulált a három továbbjutó városnak, valamint megköszönte a Videoton szurkolók hétvégi a kiállását a város mellett.