-
Izgalmas találkozások a könyvtárban
Két izgalmas találkozás részesei lehetnek a könyvtárlátogatók Székesfehérváron. December 6-án, szombaton Bősze Ádám zenetörténész érkezik az Olvasóterembe és mutatja be a Mozart bikiniben című könyvét, majd december 10-én, szerdán Endrei Judit Kazinczy-díjas televíziós bemondó lesz az intézmény vendége. A belépés mindkét programra ingyenes.
2025.12.05. -
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Bel canto – itáliai dallamokkal indították a nyarat a szimfonikusok
De Curtis, Di Capua, Tosti és társaik szívbemarkoló szépségű melódiái immár másfél évszázada az énekművészek műsorainak kedvelt számai az olasz operazene, a bel canto hatalmas rajongótáborának nagy örömére.
A bel canto (szó szerint: szép ének) kifejezés többféle jelentést is hordoz: mindenekelőtt azt az énekstílust értjük alatta, amely a tökéletes dallamformálást helyezi az előadás középpontjába, és a hangképzés teljes kiegyenlítettségén, az emberi hang már-már hangszerszerűen virtuóz kezelésén alapul.
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar évadzáró, egyben nyárindító koncertjén Rossini, Bellini és Donizetti operáinak népszerű részletei is felcsendültek a műsort pedig a legismertebb nápolyi dalok színes csokra gazdagította.
A koncerten mondtak köszönetet az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kiváló fuvolistájának, Chikara Sugano-nak, aki nyáron visszatér Japánba. A Bécsi Zeneakadémián végzett és 11 év óta Európában élő fuvolistának Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere és Ruff Tamás az Alba Regia Szimfonikusok igazgatója mondott köszönetet a város nevében. A fuvolista búcsúzóul egy csodálatos koncerttel készül kollégáival június 23-án, vasárnap délután három órától a zenekar Szabadságharcos utca 59 alatt található székházában.
Az est sztárvendégei a Magyar Állami Operaház neves művészei voltak
Székesfehérvárra érkezett a közönség nagy kedvence, Kertesi Ingrid Liszt- és Bartók-Pásztory-díjas operaénekesnő, Érdemes és Kiváló művész, a Magyar Állami Operaház örökös tagja, valamint Boncsér Gergely Magyar Arany Érdemkereszt díjjal kitüntetett operaénekes, az Operaház egyik vezető tenoristája. A koncertet az Alba Regia Szimfonikus Zenekar művészeti vezetője, Dobszay Péter Junior Prima-díjas karmester vezényelte.
Bartók Béla teret 2021-ben avatták fel a fehérvári muzsikusok az első tér-élmény koncerttel, tavaly pedig országosan is egyedülálló produkció volt Erkel Ferenc: Bánk bán című operájának koncertszerű előadása a Zichy ligetben. Az idei nemzeti ünnepen Erkel: Hunyadi László című operáját adja elő a zenekar – együttműködve több fehérvári kulturális intézménnyel.
