Bájital-tan a múzeumban – folytatódik a sötét varázslatokról szóló előadás-sorozat

Miből lehet bájitalokat készíteni? Melyek a legjobb, leghatásosabb hozzávalók? Mindez kiderül abból az előadásból, melyet a Szent István Király Múzeum szervez augusztus 6-án pénteken 19 órától az Új Magyar Képtárban.
2021.08.03. 16:04 |
Bájital-tan a múzeumban – folytatódik a sötét varázslatokról szóló előadás-sorozat

Újabb állomásához érkezik az az izgalmas, hatrészes előadás-sorozat, melyet babonákról, sötét erőkről, varázslatokról, rítusokról szervezett nyárra a Szent István Király Múzeum.

Mindez azoknak érdekes, akik tudni szeretnék, hogy miként védekeztek az ártó szándékú erők ellen, egyáltalán mit tartottak annak az egyes korszakokban.

Augusztus 6-án, pénteken 19 órára az Új Magyar Képtárba várják az érdeklődőket. Szó lesz arról, hogy régen miből lehetett varázsszereket készíteni, miket tartottak a leghatásosabb hozzávalóknak, és hogyan alkalmazták a keverékeket. A bezoárkőtől a mandragóráig – bájitaltan patikusmódra című programot Szima Viktória levéltáros tartja, a belépés díjtalan.

Fehérvári színes