-
Nívódíjas MET Aréna
Ünnepélyes keretek között avatták fel a 2025. évi Építőipari Nívódíj elnyerését tanúsító táblát a székesfehérvári MET Arénában. A multifunkcionális csarnok nemcsak a hazai jégkorongsport modern fellegvára, illetve számos sportág nemzetközi versenyei és kulturális programok méltó otthona, hanem innovatív műszaki megoldásaival és fenntartható kialakításával a hazai építőipar egyik kiemelkedő teljesítménye is.
2026.03.18. -
Természettudományos kalandozás
Tizenöt csapat vett részt a tavaly szeptemberben indult Kalandozás a Természettudományok Birodalmában elnevezésű vetélkedőn, amelynek döntőjét szerdán tartották a Vasvári Pál Általános Iskolában. A komoly felkészültséget kívánó, komplex versenyt a Zentai Úti Általános Iskola Barnamedvék nevű csapata nyerte.
2026.03.18. -
Jótékonysági csokigyűjtés
Március 21-én, szombaton 17 órakor a Falco KC Szombathely látogat az Alba Regia Sportcsarnokba. A rangadó előtt az Alba Fehérvár jótékonysági csokigyűjtést szervez, amellyel kosárlabdázóink a Velencei Vadvirág Gyermekotthon kis lakóinak húsvétját szeretnék szebbé varázsolni.
2026.03.18. -
Fehérvári produkció a Nagycirkuszban
Szép Anita és Max, a székesfehérvári Flyfitness színeiben, kutyatánc produkciójával 2026. április 8-án, 17 órakor lesz látható a Fővárosi Nagycirkusz Ringlispíl című előadásban. Anita és Max között különleges kapcsolat van, Max nemcsak a legjobb barátja, hanem a munkatársa is.
2026.03.18.
Az Öreghegyen a Pozsonyi út mellett világítanak idén a szánkózó hóemberek
Néhány éve még a Magyar Király előtt volt, az utóbbi két évben pedig a Kori Liget közepén, a Zenepavilonban világított kedvesen esténként az a három szánkózó hóember, ami most az Öreghegyre, a Kossuth Iskola melletti buszmegállóba került.
2020.11.25. 19:13 |
Sajnos idén a járványhelyzet miatt nem tud kinyitni a Kori Liget, így a hóembereknek is új helyet kellett keresni. Az Öreghegy önkormányzati képviselője Östör Annamária kezdeményezte, hogy a Pozsonyi út mellett sokaknak mosolyt csalhatnak az arcára a világító hóemberek.
A napokban a Városgondnokság kiszállította a díszt, melyhez az elektromos áramot a buszmegálló melletti Pizzaműhely biztosítja. Évről-évre egyre több helyen világítanak adventi fények Fehérváron és nem csak a Belvárosban és közvetlen környékén. A Salétrom utcában, a Vízivárosi lakótelepen is találkozhatunk adventi díszkivilágítással és nemrégiben a Csónakázó-tó szigetére kerültek fények, most pedig az Öreghegyen a világító hóemberek jelzik, hogy közeleg az ünnep.
