Az éltető víz – ökotúrára csábítanak szombaton délelőtt a Sóstón

Különleges felfedező túrára hívják a természetbarátokat a víz világnapja alkalmából március 21-én, szombaton a Sóstón. Másnap pedig folytatódik a Vadvédelmi Központ legnépszerűbb programsorozata, a Vadvasárnap.
2026.03.19. 11:45 |
Az éltető víz – ökotúrára csábítanak szombaton délelőtt a Sóstón

Az éltető víz – ezzel a címmel szervezik meg a Sóstó Természetvédelmi Terület következő ökotúráját, melynek keretében a víz világnapját ünnepelhetik együtt a résztvevők.

A jeles nap alkalmából felfedező kirándulás indul az Északi-tó körül, melynek rehabilitációja során különös figyelmet fordítottak a minél változatosabb élőhelyek kialakítására. A különleges értékekben gazdag terület méltó példája a hazai természetvédelemnek.

A túra március 21-én, szombaton 10.15 órakor indul a Sóstó Látogatóközponttól, jelentkezni EZEN A LINKEN lehet. Érdemes távcsővel és vízálló lábbelivel készülni.

Március 22-én pedig folytatódik a Vadvasárnap című, ismeretterjesztő sorozat, amely rendkívüli élményt nyújt kicsiknek, nagyoknak egyaránt.

A program során az érdeklődők látványos állatorvosi bemutatón vesznek részt, majd a Központ jelenlegi lakóit ismerhetik meg szakértők közreműködésével. Megfelelő időjárás esetén madárgyűrűzés is színesíti a napot. A részvételhez előzetes regisztrációt kérnek EZEN A LINKEN.

Fehérvári színes