A látogatók is bekapcsolódhatnak a gorsiumi hajóépítés utolsó munkálataiba

A végéhez közeledik a korhű, késő római kori hajó építése a Gorsium Régészeti Parkban. Az utolsó nagyobb munkálatokat június 5-én, szombaton 10.00 órától nyilvános esemény keretében kísérhetik figyelemmel az érdeklődők.
2021.06.04. 11:06 |
A látogatók is bekapcsolódhatnak a gorsiumi hajóépítés utolsó munkálataiba

A különleges építkezés tavaly júniusban kezdődött el Gorsiumban. Egy eredeti méretű, római korabeli hajó készül az egykori kikötő közelében felállított sátor alatt.

A különleges építkezés tavaly júniusban kezdődött el Gorsiumban. Egy eredeti méretű, római korabeli hajó készül az egykori kikötő közelében felállított sátor alatt. Az izgalmas kezdeményezés végén a látogatók egy 9 méter hosszú folyami őrnaszádot vehetnek birtokba, amelyhez hasonlók közlekedtek egykor a Sárvízen. Csaknem egy év elteltével a végéhez közeledik a nagyszabású vállalkozás.

Június 5-én, szombaton 10.00 és 14.00 óra között a látogatók is részesei lehetnek a munkának, hiszen nyilvános esemény keretében kerül sor a hajóépítés utolsó fázisaira.

Őszig ugyan még kisebb munkálatok vannak hátra, azonban jövő szombattól a látogatók körüljárhatják és közelről is megnézhetik a történelmi jelentőségű alkotást. A 9,1 m hosszú, legszélesebb részein 1,75 méteres, 1,5 tonnás hajó építéséhez a mainzi Rajna-ágnál elsüllyedt, hadászati célú hajók szolgáltak alapul. Gorsiumban az ókorban kikötő üzemelt, ahová a Sárvízen lehetett felhajózni. Ennek felelevenítésére épül az egykori dokk közelében a különleges vízijármű.

Fehérvári színes

  1. Fellobbant az öröm gyertyalángja

    Advent harmadik vasárnapján a Bakony Népzenei Együttes műsora várta az érdeklődőket a Városház téri színpadon, majd Törő Gábor országgyűlési képviselő és Berze János református lelkész osztotta meg ünnepi gondolatait, hogy aztán fellobbanhasson a várakozás harmadik gyertyájának lángja is.

    2025.12.14.
  2. A Vidishop ünnepi nyitvatartása

    A VidiShop az ünnepek előtt is hétfőnként, szerdánként és péntekenként 10 órától 17:30-ig tart nyitva - ebédszünet 13:00-13:30-ig -, egészen december 22-ig. A VidiShop 2025. december 23-tól 2026. január 16-ig zárva tart!

    2025.12.14.
  3. Júniusra költözik a FEZEN

    A FEZEN 2026-ban a nyári fesztiválszezon egyik első nagy rendezvénye lesz. A júniusi időpont mellett megérkeztek az első fellépők is. A műfaji sokszínűségből jövőre sem enged a fesztivál, így Azahriahtól a finn Sonata Arctic metálzenekarig számtalan kedvencet felsorakoztató kínálattal készül a fehérvári fesztivál. És ez még csak az első “fellépőcsomag” a lista folyamatosan bővül - ígérik a szervezők.

    2025.12.14.
  4. Élmény ajándékba

    Varázslatos jégrevünek lehetett részese a Fehérvár VIP Klub két adományozójának jóvoltából szombat este a MET Arénában közel kétszáz nehéz sorsú, vagy fogyatékossággal élő fiatal és nevelőszüleik, valamint az őket segítő gondozók és gyermekeik. A Jégvarázs műsora előtt Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte a jégshowra érkezőket.

    2025.12.13.