A Budai úti Könyvtárban mutatják be szerdán Fehérvár Sportkönyvét

A Vörösmarty Mihály Könyvtár Budai úti Tagkönyvtárában mutatják be Fehérvár Sportkönyvét. Az október 13-án, szerdán 17.00 órakor kezdődő program vendége Vakler Lajos, a könyv szerzője lesz.
2021.10.12. 09:13 |

Városi sportlegendák, sportvezetők, sporttal foglalkozó hivatásos szakemberek életútját tárja az olvasók elé a Fehérvár Sportkönyve című kötet.

A csaknem négyszáz oldalas, fotókkal gazdagon illusztrált kiadvány közel hatvan olyan ismert személyt mutat be, akik a Fehérvári beszélgetések című televíziós magazin vendégei voltak. A könyvben olvasható, emberközeli írások a műsor alapján készültek.

2021. október 13-án, szerdán 17.00 órakor kezdődik a kötet bemutatója a VMK Budai úti tTgkönyvtárában, az esemény vendége Vakler Lajos, a könyv szerkesztője lesz. A belépés díjtalan, szeretettel invitálják a sportbarátokat, az olvasókat!

1. Harmadszor győzte le a Volán a Villachot a szezonban

A vasárnapi hosszabbításos vereség után kedd este hosszabbításban nyert a Hydro Fehérvár AV19. A Villach ellen idegenben a rendes játékidőben nem született döntés, a ráadásban Sarauer ütötte a győztes gólt. A Villach ellen ez már a harmadik győzelme volt a Volánnak az alapszakaszban. Villach - Hydro Fehérvár AV19 2-3 h.u.

2021.10.26.
  2. Csak megszorongatni tudták a vasutas csapat ifjai esélyesebb ellenfelüket

Két mérkőzést játszott a Buzek László Országos Serdülő Bajnokságban az ÉDRA-MÁV Előre U17-es fiú korosztálya, amely előbb kiélezett mérkőzésen kapott ki 3:2-re a házigazda Dág KSE-től, majd az éllovas Kecskeméti ESI ellen három játszmában maradt alul.

2021.10.25.
  3. XVIII. Fehérvár-Böllhoff nemzetköri rapid sakkverseny a megyeszékhelyen

Október 23.-án rendezte a Fejér Megyei Sakkszövetség a nemzetközi nyílt Fehérvár-Böllhoff rapid versenyt a Novotel Hotelben.

2021.10.25.
  4. Győztes debütálás a VOK-ban, nyert a MÁV Előre női és férfi csapata is

Jól sikerült a kettős röplabdameccs Fehérváron! Megnyerte idei első hazai bajnokiját a MÁV Előre-Bericap a női röplabda NB I Liga alapszakaszban. Az immáron a Jáky iskola helyett a Videoton Oktatási Központban szereplő csapat három szettben múlta felül a DSZC-Eötvös DSE-t. A férfiak pedig második bajnokijukon ugyanilyen arányban verték a Rákosmente csapatát a VOK-ban.