Zsinórban ötödik meccsét is megnyerte a Vidi, ezúttal a Kisvárda bánta

Jól futballozott a MOL Vidi a Kisvárda ellen, és bár az első félidő derekán hátrányba került Marko Nikolics gárdája, a második félidőben tizenegy perc alatt lőtt két góllal fordítottak és megérdemelten nyertek a fehérváriak.
MOL Vidi – Kisvárda 2-1 (0-1)

2019.03.02. 19:08 |

Három nappal a Taksony elleni Magyar Kupa-továbbjutást követően ismét Sóstón lépett pályára a MOL Vidi, a tabella tizenegyedik helyén álló, ugyanakkor hét meccse veretlen Kisvárda csapatát fogadta az OTP Bank Liga 23. fordulójában. Az elmúlt hetekkel ellentétben Marko Nikolics ezúttal az egycsatáros felállást választotta, és a Kovácsik – Nego, Juhász, Vinícius, Stopira – Hadzic, Elek (Nikolov) – Huszti, Kovács, Milanov (Hodzic) – Scsepovics (Pátkai) kezdő tizenegyet küldte pályára. Veszélyesen kezdett a Vidi, már az első percben közel jártak a gólhoz a fehérváriak, igaz, ehhez kellett a várdai Ene is, aki kis híján saját kapujába csúsztatott, de a léc megmentette a vendégeket. A 11. percben Tsoukalas lövését védte Kovácsik. A 15. percben Scsepovics ugrott ki, de rossz labdaátvételével kisodródott, végül éles szögből leadott lövését Felipe fogta. A 20. percben Nego remek centerezéséről Kovács maradt le centikkel. A 32. percben a semmiből vezetést szerzett a Kisvárda – Hadzic rosszul fejelt bele egy labdába, amellyel Ilic kilépett, majd a jobb alsó sarokba lőtt. A 39. percben Milanov ballábas löketét hárította Felipe, két perccel később ismét hatástalanította a szélső próbálkozását. A félidő hosszabbításában Huszti vehetett át egy labdát helyzetben, de túl körülményes volt, így egy védő tisztázni tudott. Az túloldalon Ilic duplázhatott volna, de kapu mellé lőtt, így szünetre maradt a 0-1.

A 48. percben Kovács tizenhatról leadott lövését fogta Felipe. Az 59. percben ismét Kovács volt a főszereplő, ezúttal azonban már gólt ért a próbálkozása: Huszti balról érkező beadását vette át, majd jobbal a jobb alsóba lőtt, 1-1. A 67. percben Huszti lőtt húsz méterről, Felipe védett, három perccel később viszont ismét tehetetlen volt: a csereként beállt Armin Hodzic lőtt a kapufa segítségével a hálóba Huszti lekészítéséből, fordított a Vidi! A 76. percben ismét betalált a bosnyák támadó, ám előtte kézzel vette át a labdát, így a játékvezető érvénytelenítette a gólt. A 80. percben Scsepovics ugrott ki és tolta el a labdát Felipe mellett, majd az alapvonalról középre adott, de Hodzic elől egy védő tisztázott. A 89. percben a Vidi kapuja előtt alakult ki nagy kavarodás, a vendégek azonban nem tudtak élni a lehetőséggel, végül Stopira szabadított fel. Gól a négyperces hosszabbításban sem esett, a MOL Vidi megőrizte előnyét és 2-1-re legyőzte a Kisvárdát.

Gl.: Kovács, Hodzic ill. Ilic