Zsinórban a harmadik is megvan - ezúttal a Mosnmagyaróvárt verte a Fehérvár

Végig jól játszott, és magabiztosan nyert az újonc Mosonmagyaróvár ellen az Alba Fehérvár KC a női kézilabda bajnokság hatodik fordulójában. A fehérváriak végül nyolc góllal, 29-21-re győztek.

2018.10.20. 18:49 |

Több régi ismerőssel soriban érkezett Székesfehérvárra a Mosonmagyaróvár, az újoncnál kezdőként lépett pályára Bízik Réka, Horváth Bernadett, illetve pályafutása során először meccselt a Köfémben nem fehérváriként Tilinger Tamara is. Az Alba Fehérvár KC azonban nem bizonyult előzékeny házigazdának, Deli Rita együttese hamar magához ragadta a kezdeményezést, és a 11. percben 6-2-re vezetett. A vendégek mesetere, Bognár Róbert ekkor időt kért, ami jót is tett csapatának, két és fél perc alatt egy gólra vissza zárkóztak, és bár támadhattak az egyenlítésért is, végül ez nem jött össze. Sőt, néhány perccel később ismét négy volt közte. Az első félidőben Gorsenyina vezetésével próbált a fehérvári alakulat nagyobb előnyt kiépíteni, az orosz átlövő harminc perc alatt hat gólig jutott. A játékrész végén egy 3-0-val kozmetikázott az eredményen a Mosonmagyaróvár, így 16-13 állt az kijelzőn a szünetben.

A második félidő elején tovább nyílt az olló a két gárda között, 5-1-gyel kezdett a Fehérvár, így hétre nőtt a különbség. A hazaiak védekezése alaposan feljavult: az első negyedórában csak három gólt engedett az újoncnak az Alba Fehérvár KC. Bő tíz perccel a vége előtt Nascimento is meglőtte nyolcadik gólját – ekkor már Gorsenyina neve mellett is ennyi állt – és kilenccel állt jobban a Fehérvár. A hajrá így izgalom menetesen telt, az Alba FKC magabiztos, nyolc gólos győzelemmel hozta egymás utáni harmadik nyertes mérkőzését. A 29-21-es siker után a fehérváriak neve mellett hat meccs után hét pont áll, ezzel továbbra is hetedik a tabellán. A hét közepén Budaörsön kupameccsen, szombaton pedig Érden bajnokin lépnek pályára Olga Gorsenyináék.

Alba Fehérvár KC – Mosonmagyaróvár 29-21 (16-13)
Fehérvár: Györkös, Mistina (kapusok) – Májer, Zsilinszkájtye 3, Mendy 4, Gorsenyina 8, Pelczéder 2, Utasi, Boldizsár, Nascimento 8(3), Sztankovics 1, Temes 3, Szarka, Rózsás.