Zöldülő Szedreskert - virágba borultak a társasházi kiskertek

Szedreskerten a kényszerű otthonlét ideje alatt sem teltek tétlenül a napok, a társasházakban élő lakók a házak előtti kertek ápolásával töltötték szabadidejüket. Virágokat ültettek, metszettek, kapáltak, locsoltak, hogy szebbé tegyék környezetüket.
2020.05.11. 06:37 |
Zöldülő Szedreskert - virágba borultak a társasházi kiskertek

Molnár Gézáné 1999-ben költözött Szedreskertre és egy szomszédjától "örökölte meg" a társasház kiskertjének gondozását. Gömbtujákat, futórózsákat és bokorrózsákat ültetett. Most a egynyári virágokat várja, amiket május 14-től lehet átvenni a Virágos Székesfehérvár program keretén belül. Elmondta, hogy a kijárási korlátozásokat szigorúan betartotta, a gyerekei segítettek a vásárlásban is, így még több ideje maradt arra, hogy széppé varázsolja a társasház kiskertjét.

Szűcs Imréné, aki 1968 óta lakik Szedreskerten, kertészkedés közben emlékezett vissza a régi időkre, amikor még a házmesterek feladata volt a kiskertek gondozása. A házmestereket az idő múltával felváltották a közös képviselők, akik már nem gondozták tovább a kerteket, így a tásasházból önkéntes alapon egy-egy lakó vállalta át a feladatot. Szűcs Imréné Marika néni a rózsákat szereti a legjobban, ezen kívül "napvirágokat" ültet, amik télen sem fagynak meg. De van a kiskertben körömvirág is, ami az egyik legsokoldalúbb gyógynövény: virágának forrázata megkönnyíti az emésztést, gyomorfekélyre, májgyulladásra, vértisztításra is kiváló.

Dr. Kovács Zsoltné, a 2. számú választókörzet önkormányzati képviselője elmondta, hogy a lakókkal együtt a veszélyhelyzet időszakában is szeretnék megtalálni azokat a lehetőségeket, amelyek segítik a közösség építését:

"Nagy öröm számomra, hogy sokan ebben a helyzetben is megtalálják azokat a tevékenységeket, amivel hasznosan tölthetik az időt és hozzájárulhatnak lakóközösségünk, környezetünk szépítéséhez. Ha mindenki ilyen gyönyörűségeket alkotna, mint ezek a szedreskerti virágoskertek, akkor még virágosabb lenne Székesfehérvár. Zömmel az idős emberek munkáját dícséri a virágoskertek üdítő látványa, a fiataloknak természetesen kevesebb ideje van rá, de szeretnénk őket is bevonni abba, hogy szebbé varázsoljuk környezetünket."

Fehérvári színes

  1. Szenior karácsony

    Székesfehérvár önkormányzata minden év decemberében színes, szórakoztató előadással ajándékozza meg az idősebb generáció képviselőit. 2025-ben Horváth Orsolya hegedűs előadóművész, valamint Nyári Károly, Nyári Alíz és Nyári Edit érkezik a szenior közönség elé december 10-én, szerdán 14 órakor az Alba Regia Sportcsarnokban.

    2025.12.04.
  2. Szeretet Karácsony 2025.

    Az elmúlt három évhez hasonlóan Székesfehérvár Önkormányzata idén is meghirdette karácsonyváró adománygyűjtő akcióját, amelyben nyolc szociális szervezet vesz részt az adventi időszakban. A Szeretet Karácsony keretében december 22-ig fogadják a tartós élelmiszereket az Alba Bástya Központban és a Városház téri Adventi Faházban.

    2025.12.04.
  3. Családi mesedélelőtt Sóstón

    Folytatódnak a családi mesedélelőttök a Sóstó Látogatóközpontban. December 6-án, szombaton 10.00 órakor a közeledő karácsony jegyében telik a mintegy kétórás program. A belépéshez regisztráció szükséges.

    2025.12.04.
  4. Karácsonyi csodák Székesfehérváron

    Az ünnepi fénybe öltözött székesfehérvári belvárost képeskönyvbe illő művészeti installációk és fényjátékok színesítik, minden a közös ünnepvárásra hívogat. Kézműves ajándékkészítő műhelyek, karácsonyváró családi programok, meghitt elcsendesülés jótékonysági vásárral és míves kézműves portékákkal, ünnepi koncertek, színházi és balettszínházi előadások.

    2025.12.04.