-
Szenior karácsony
Székesfehérvár önkormányzata minden év decemberében színes, szórakoztató előadással ajándékozza meg az idősebb generáció képviselőit. 2025-ben Horváth Orsolya hegedűs előadóművész, valamint Nyári Károly, Nyári Alíz és Nyári Edit érkezik a szenior közönség elé december 10-én, szerdán 14 órakor az Alba Regia Sportcsarnokban.
2025.12.05. -
Gitárok szemnek és léleknek
Ha valaki nem ért a gitárokhoz, de értékeli a szépet, annak mindenképpen érdemes egyszer egy Soma-féle gitárt a kezébe fogni. Annak pedig, aki ráadásul még ért is ezekhez a gyönyörű hangszerekhez, nem csak ajánlott, hanem egyenesen kötelező is Somogyi József remekműveivel megismerkedni. Ő készítette el a Fezen-gitárt is, amelyre egy fogyatékossággal élő fiatalokat segítő felajánlás keretében december 7-ig lehet licitálni.
2025.12.05. -
Rendhagyó irodalmi est a Nex Stop-ban
A Líra könyvesbolt rendhagyó irodalmi estre várja az érdeklődőket December 7-én és 14-én 16 órától a Next Stop üzletközpontban. Ha úgy érzi, hogy örömmel megosztaná a legkedvesebb versét, ami Adventtel, Karácsonnyal, Krisztus születésével kapcsolatos, felolvashatja azokat.
2025.12.05. -
Mikulás táncház
December 6-án, szombaton 17 órától kézműves foglalkozással, népi gyermekjátszóval, mikulásváróval, tánctanítással és táncos mulatsággal várja a kicsiket és nagyokat a Malom utcai Táncház.
2025.12.05.
Zöldülő Palotaváros - locsolókannákat és palántákat kaptak a városrész lakói
Fogadj örökbe egy fát! címmel indult figyelemfelhívó akció Palotavárosban, a környezettudatos kezdeményezéshez 50 locsolókannával, a kert szépítéséhez pedig virágokkal és fűszernövényekkel járultak hozzá a képviselők.

A közösségi kertbe ellátogatott Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője is, aki fűszernövény és egynyári virágpalántákat hozott magával, hogy a palotavárosiakkal közösen ültessék el.
A képviselő szólt arról a nagyszabású beruházásról is, amelynek keretében tavaly év végén elkészült a sport és szabadidőközpont a palotavárosi tavaknál. Vargha Tamás kiemelte, hogy a kormány segítségével sikerült visszavásárolni az alsóvárosi rét területét, ahol gyárak és üzemek helyett erdő kap majd helyet és Fehérvár tüdeje lesz.
