Andrew Yogan triplázott, a Volán simán verte a Grazot

A vendég graziak szereztek vezetést az EBEL vasárnapi fehérvári meccsén, de jól reagált a Hydro Fehérvár AV19, és a mesterhármast jegyző Andrew Yogan vezérletével a végére simává tette győzelmét. Pedig több mint kétszer annyit lőttek kapura a graziak, mint a Volán, Ouzas kapus remekése is kellett a sikerhez.
2019.12.08. 20:10 |

A meccs elején inkább a Fehérvár veszélyeztetett, egy emberelőnyből mégis a Graz szerzett vezetést a 7. percben. Ment előre az egyenlítésért Hannu Järvenpää csapata, helyzete is volt, igaz, a hazai kapusnak, Ouzasnak is kellett nagy védést bemutatnia. Maradt az egygólos hátrány az első szünetig, utána viszont hamar összejött az egyenlítés. A szezon legjobb Volán-csatára, Andrew Yogan a szintén hatékony Girard passzából lőtte ki a rövid felsőt. Igen intenzív és eseménydús harmad volt a második, a Graz jól játszott, de Ouzas eszén nem tudtak túljárni a vendégek.

Bizonyára a fehérvári kapus lett volna a meccs embere, ha nincs Yogan, aki a harmadik játékrészben még kettőt tett hozzá góljai számához. Egy grazi kiállítást kihasználva szerzett vezetést, pedig addig inkább a mieinknek volt izgulni valója. De hiába, a hokiban sem minden a több lövés (meccs végén 40-18 volt a kísérletek aránya a Graznak), ezt Kuralt is igazolta, aki még a játékrész felénél megduplázta az előnyt. Nem adta fel a Graz, természetesen kapusát is levitte a vége előtt, de ez alkalmat adott Yogannak, hogy megszerezze harmadik gólját. A mesterhármasnál bevett szokás szerint sok sapka landolt a pályán a nézőtérről.

Michael Ouzas 97,7%-kal védett, vagyis hátul és elöl is volt "hőse" a sikernek. Közvetlen riválisát verte a Volán, visszavágva az első körben, hazai pályán elszenvedett vereségért.

Fehérvár AV19 - Moser Medical Graz 99ers 4-1 (0-1, 1-0, 3-0)

Gl.: Yogan (3), Kuralt, illetve Hamilton.