Boldog új évet: hosszabbításos győzelemmel kezdte 2021-et a Volán

2021 első mérkőzésén a Steinbach Black Wings Linzet fogadta az Ifj. Ocskay Gábor Jágcsarnokban a Hydro Fehérvár AV19. Az évkezdet a két nappal korábbi hazai vereség után könnyebbnek ígérkezett, hiszen a liga utolsó helyezettje volt a Volán vendége. Kétgólos előnybe került az első harmadban a Fehérvár, de ezúttal kemény diónak bizonyult a Linz, és kiharcolta a döntetlent. A hosszabbításban Kuralt góljával nyert a Fehérvár.
2021.01.01. 19:55 |

A korábbi EBEL, mai ICEHL "szent hagyományai" közé tartozik, hogy már az év első  napján játszani kell. Nagyon sokszor idegenben várt ez a kötelesség a fehérvári hokisokra, a szurkolók alig várták, hogy esetleg itthon ünnepelhessék a csapat évnyitó sikerét. Most a Volán volt a hazai csapat, csak éppen sajnos szurkolók nélkül. Az ünnep tehát nem volt az igazi, de a győzelem így is fontos lett volna, miután december 30-án a Vienna Capitals megszakította a Fehérvár kilenc meccsen át tartó nyerőszériáját.

Papíron könnyebb feladat várt Háriékra, mert az idén már háromszor vert, ligautolsó Linz érkezett látogatóba. A hazai kaput ezúttal Kornakker védte, az első harmadban hibátlanul. A dobogós helyen álló Volán esélyeshez méltóan többet veszélyeztetett, és Kuralt emberelőnyös góljával vezetést is szerzett. Pontosan három perccel később Petan is beköszönt, úgy tűnt, nem rázta meg nagyon a fehérváriakat a két nappal korábbi vereség. Hogy azért nem lefutott még a meccs, a második harmad feljavuló linzi lövésmutatója jelezte, a 27. szezonbeli meccsén 30. pontját jegyző Umicevic góljával szépítettek is a vendégek.

Szerencsére postafordultával jött Erdély Csanád, aki tizenegyedszer talált be az idényben, egy percen belül visszaállította ezzel a kétgólos külünbséget. Innen indult a harmadik harmad, mégpedig hazai emberelőnnyel. De nem lett gól belőle, utána viszont ismét szépített a Linz, a finn center, Hytonen révén. Jobban pörögtek a vendégek, kicsit mintha belealudt volna a meccsbe a Volán, és a Linz, kihasználva a maga emberelőnyét, egyenlített! Bartulis gólja után aztán az imert koreográfia szerint ébresztőt fújt a Fehérvár és Horváth Milán alig egy perc múlva megint a mieinket juttatta vezetéshez.

De most a Linz, pontosabban Hytonen sem hagyta annyiban, két perc múltán újfent egyenlített, vagyis 4-4-gyel zárult a rendes játékidő. A hosszabbítást aztán rövidre zárta a Volán, Kuralt fél perc után betalált, így ha nem is szerzett három pontot, de győzelemmel kezdte az új évet a fehérvári ICEHL-csapat.

Hydro Fehérvár AV19 - Steinbach Black Wings Linz 5-4 (2-0, 1-1, 1-2, 1-0) - hoszabbítás után