Egyenlíteni tudott, de a szétlövésben most alulmaradt a Volán

A Vienna Capitals ellen játszotta újabb zárt kapus, hazai meccsét a Hydro Fehérvár AV19. Kétszer is kétgólos hátrányban voltak a fehérváriak a rendes játékidőben, de végül egyenlíteni tudtak. A büntetők döntöttek, a bécsiek kaptak két pontot.
2020.11.18. 21:46 |

Szezon elején a még tartalékos Fehérvár meglepetésre Bécsben nyert a Vienna Capitals ellen, volt tehát miért visszavágniuk a bécsieknek. Szokás szerint jó szezont futnak, önbizalommal telve érkezhettek az üres fehérvári jégcsarnokba, és ennek megfelelően tizenkét perc után már kettővel vezettek. Klagenfurtban kezdődött hasonlóan rosszul a meccs a Volánnak, de ezúttal a második harmadban sikerült szépíteni, Bartalis passzából Petan vette be a vendégek kapuját. Kár, hogy alig egy perccel később megint kettő volt közte, vagyis a Capitals várhatta nyugodtabban a harmadik játékrészt.

Ez azonban álomszerűen kezdődött, mert egy kiállítást Hargrove mindössze hét másodperc alatt kihasznált, majd két perccel később Hári már az egyenlítő gólt ütötte! Akárcsak addig, ezután is a bécsiek lőttek többször, de nem volt markéáns a különbség és a hátra lévő időben a bekkek is jól takarítottak Janus előtt. Így maradt a 3-3, jöhetett a hosszabbítás. Ebben nem sikerült dönteni, a szétlövésben pedig ezúttal az osztrákok voltak jobbak. Így harmadik zárt kapus meccsén először nem tudott nyerni, de egy pontot azért szerzett a Hydro Fehérvár AV19.

Hydro Fehérvár AV19 - Vienna Capitals 3-4 (0-2, 1-1, 2-0, 0-0, 0-1) - szétlövés után

Gl.: Petan, Hargrove, Hári, illetve Großlercher, Bauer, Hackl. A győztes büntető szerzője Richter.