-
Szent Flórián-napi ünnepség
Ünnepi állománygyűlést tartott Szent Flórián napja alkalmából a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Városháza Dísztermében rendezett eseményen a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentje előtt tisztelegve emlékeztek meg a jelenkor tűzoltóinak munkájáról. Az ünnepség keretében adták át a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjat is Réger István tűzoltó zászlósnak.
2026.04.30. -
Új időszámítás
Folytatódik a Tarsoly Ifjúságért Egyesület közéleti klubja. A május 4-én, hétfőn 16.00 órakor kezdődő program a választások után kezdődött időszakkal foglalkozik, a belépés ingyenes.
2026.04.30. -
Még lehet jelentkezni a táborokba
Június 29. és augusztus 14. között, hét héten keresztül várja a gyerekeket a Bregyó közi városi napközis tábor. A Székesfehérvári Ifjúsági Táborban Velencén pedig július 5. és július 24. között három turnusban szerveznek programokat.
2026.04.30. -
Inkluzió napja az iskolában
Az integráció jegyében, egy EU-s projekt keretében szerveztek élménynapot az Arany János EGYMI-ben. Kulturális gála és sportversenyek is várták a gyerekeket és az EGYMI partnerintézményeit.
2026.04.30.
Visszavonulóban az influenzajárvány - a kórházban továbbra is látogatási tilalom van
Az influenza aktivitása a „mérsékelt” tartományban van.
A 9. héten a megye valamennyi járási népegészségügyi illetékességi területén csökkent az influenzaszerű panaszokkal orvoshoz fordulók aránya, az előző héthez viszonyítva.
Az influenzaszerű megbetegedésekben az általános iskoláskorú gyermekek és a fiatal felnőttek voltak a legérintettebbek.
Influenzaszerű megbetegedések halmozódásáról a kilencedik héten nem érkezett bejelentés. A kórházban ápolt betegek védelme érdekében, Fejér megye valamennyi fekvőbeteg intézményében a kórházi látogatási tilalom valamennyi osztályra kiterjedően továbbra is érvényben marad.
100 ezer lakosra vetítve a székesfehérvári, a gárdonyi és az enyingi járásokban az év 7. hetében még 851,3 megbetegedést regisztráltak, ez az szám a 9. hétre 332,7-re csökkent.