Visszavágott a Dornbirn és elvitte a három pontot Fehérvárról

Az idegenben legyőzött Dornbirn ellen játszott a Hydro Fehérvár AV19 a Raktár utcában. Az első harmad hajrájában szereztek vezetést az osztrákok, sokat melózott a Volán, hogy ezt ledolgozza. De hiába tette, gyorsan feleltek a vendégek és végül meg is nyerték a meccset.

Hydro Fehérvár AV19 - Dornbirn 1-3

2021.10.10. 20:11 |

Ha azt gondolta volna bárki, hogy a Dornbirnban legyőzött Bulldogs ellen ujjgyakorlat a siker, az az első harmadban észbe kaphatott. Többet lőttek az osztrákok és Saarinen révén vezetést is szereztek. A második játékrészben már felpörgette a tempót a Volán, és ha nem is sziporkázott, dolgozott az egyenlítésért. Ez azonban csak a harmadik játékrész elején jött össze, Terbócs emberelőnyös góljával.

A lélektani pillanat megvolt, de váratlanul megint a Dornbirn villant, mindössze 1:21 perccel az egyenlítés után megint Saarinen talált be. Innen már hiába ment előre a Fehérvár, egy emberhátrány megpecsételte a sorsát: Jevpalovs góljával 57:23-nál lezárta a meccset a vendégcsapat. Ez volt a Volán első hazai veresége a szezonban, jövő héten Innsbruckban és Bolzanóban folytatják Háriék.

Hydro Fehérvár AV19 - Dornbirn Bulldogs 1-3 (0-1, 0-0, 1-2)