Virágvizekről, aromás párlatokról tart izgalmas előadást Lencsés Rita vasárnap a Fekete Sasban

A szabadtéri Herbarius-túrák erre a szezonra már befejeződtek, azonban a természetes gyógymódok iránt érdeklődők nem maradnak érdekességek nélkül. November 24-én, vasárnap 16.00 órára a Fekete Sas Patikamúzeumba várják a résztvevőket Lencsés Rita gyógynövényszakértő Virágvizek, aromás párlatok című előadásra.
2024.11.22. 08:24 |
Virágvizekről, aromás párlatokról tart izgalmas előadást Lencsés Rita vasárnap a Fekete Sasban

A különleges, egyedi előadás arról szól, hogy a gyógynövényekből nemcsak teát, szirupot, szörpöt, tinktúrát, olajat vagy kenőcsöt lehet készíteni, hanem illatos virágvizet is.

Ezeket a szereket belsőleg és külsőleg egyaránt felhasználhatjuk megelőzésre és kezelésekre. A gyógynövények és virágok vízgőz desztillációja során úgynevezett hidrolátumot lehet előállítani, amely illóolajokat és vízben oldódó aromás vegyületeket tartalmaz.

A rendezvényre 500 Ft-ért váltható belépő. A résztvevők megtudhatják, hogy mely alapanyagokból érdemes otthoni körülmények között elkészíteni ezeket a szereket, és azok mire használhatók. A programot gyakorlati bemutató is színesíti.

További információ kérhető az alábbi elérhetőségen:
krizsany.anna@szikm.hu
+36 70 338 6173

Fehérvári színes

  1. Vidám nap volt

    A nyári szünet utolsó napján, a Grundfos támogatásának és négy munkatársának tevékeny részvételével, a „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által ismert, saját családjuk nélkül nevelkedő 5-9 év közötti állami gondozott gyermekek a Fővárosi Állat- és Növénykertbe látogathattak.

    2026.08.29.
  2. Jurták, íjak, régi mesterségek

    A honfoglalás korába „utazhattak vissza” mindazok, akik szombaton ellátogattak a Palotavárosi tavakhoz, ahol ötödik alkalommal rendezték meg a Jurtanapot. A történelmi és egyúttal városrészi pikniken a jurtaépítéstől az íjászaton és a kézműves foglalkozásokon át a népi játékokig számos program segített a résztvevőknek megismerkedni eleink életével.

    2026.08.29.
  3. Palacsinta Péntek

    Folytatódott pénteken a vízivárosi hagyomány, a tanévkezdés előtti utolsó pénteken palacsintázni hívták a gyerekeket a LISZI Iroda elé. Nagyon sok óvodás és iskolás állt sorba, hogy csemegézzen a különféle ízű finomságból. A Palacsinta Péntek töretlen népszerűsége arra ösztönöz, hogy jövőre is legyen folytatás! – mondta a helyszínen Patik Ferenc, Víziváros önkormányzati képviselője.

    2026.08.28.
  4. Hétfőn nyit az uszoda

    A nyár utolsó napjaiban érdemes még kihasználni a Városi Strand lehetőségeit, amely az iskolai időszak előtti utolsó héten is várja a fürdőzni és kikapcsolódni vágyókat. Az idei strandszezon augusztus 30-án, vasárnap ér véget.

    2026.08.28.