-
Fellobbant az öröm gyertyalángja
Advent harmadik vasárnapján a Bakony Népzenei Együttes műsora várta az érdeklődőket a Városház téri színpadon, majd Törő Gábor országgyűlési képviselő és Berze János református lelkész osztotta meg ünnepi gondolatait, hogy aztán fellobbanhasson a várakozás harmadik gyertyájának lángja is.
2025.12.14. -
A Vidishop ünnepi nyitvatartása
A VidiShop az ünnepek előtt is hétfőnként, szerdánként és péntekenként 10 órától 17:30-ig tart nyitva - ebédszünet 13:00-13:30-ig -, egészen december 22-ig. A VidiShop 2025. december 23-tól 2026. január 16-ig zárva tart!
2025.12.14. -
Júniusra költözik a FEZEN
A FEZEN 2026-ban a nyári fesztiválszezon egyik első nagy rendezvénye lesz. A júniusi időpont mellett megérkeztek az első fellépők is. A műfaji sokszínűségből jövőre sem enged a fesztivál, így Azahriahtól a finn Sonata Arctic metálzenekarig számtalan kedvencet felsorakoztató kínálattal készül a fehérvári fesztivál. És ez még csak az első “fellépőcsomag” a lista folyamatosan bővül - ígérik a szervezők.
2025.12.14. -
Élmény ajándékba
Varázslatos jégrevünek lehetett részese a Fehérvár VIP Klub két adományozójának jóvoltából szombat este a MET Arénában közel kétszáz nehéz sorsú, vagy fogyatékossággal élő fiatal és nevelőszüleik, valamint az őket segítő gondozók és gyermekeik. A Jégvarázs műsora előtt Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte a jégshowra érkezőket.
2025.12.13.
Világsztárokkal és óriási hangulattal zárt a Fezen Fesztivál
A Harman Színpadon a Scooter koncertjével búcsúzott a fesztivál, a német elektronikus tánczenei formáció újabb dalai mellett olyan, közel negyedszázados slágerek is megszólaltak, mint a Let me be your Valentine, az Endless Summer, vagy a Friends. A Scooter rendszeres vendégnek mondható hazánkban, ezúttal a Fezen közönségét is emelkedett hangulatba hozták. Őket megelőzően „Fezen Retro Special” néven rendeztek programot, amelyen felléptek a korai kilencvenes évekbeli magyar élvonal olyan reprezentánsai, mint az ex Soho Party-s Betty Love, Kefír, a V-techből, Ricsipí és Qka MC, vagyis az Animal Cannibals valamint az UFO. A magyar retro sztárok és Scooter fellépése között pedig Veszprém és Várpalota népszerű zenekara, a Vad Fruttik alkottak nagyot a színpadon.
A Petőfi sátorban az egészen fiatal magyar formáció, a Leander Kills, majd a szintén Balkan Fanatik-os kötődésű Anna & The Barbies lépett fel, később a nagy öreg Ganxsta Zolee állt színpadra az újjászervezett Kartellel, jellemzően korábbi, Action-ös korszakból játszottak keményebb, hardcore dallamokat.
A jubileumi, - ismét négy teljes értékű nappal megrendezett - 20. Fezen látogatócsúcsot hozott, a szombati zárónap teljes, táblás teltházzal üzemelt, de a fesztivál valamennyi napján nagy létszámban érkezett az élőzenére vágyó közönség.
